FAKTY

Jechał pijany i wbrew dożywotniemu zakazowi prowadzenia pojazdów

Funkcjonariusz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi czasie wolnym od służby, ujął nietrzeźwego kierowcę na terenie Konstantynowa Łódzkiego. 38-latek posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za jazdę wbrew obowiązującemu zakazowi kara do 5 lat więzienia. Mężczyzna był także poszukiwany przez sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Mundurowy wczoraj po godzinie 22.00 jadąc po służbie przez Konstantynów Łódzki, zauważył na ulicy Lutomierskiej dziwnie zachowującego się kierowcę daewoo. Uczestnik ruchu jechał całą szerokością jezdni nie zważając na innych kierowców. Funkcjonariusz zaczął mrugać światłami swojego pojazdu dając znaki do zatrzymania się temu kierowcy. Gdy ten zatrzymał pojazd, policjant otworzył drzwi matiza i wyczuł od kierowcy wyraźną woń alkoholu. Policjant nie tracąc czasu, zabrał kierowcy kluczyki i o sytuacji poinformował dyżurnego pabianickiej komendy Policji.

Funkcjonariusze sprawdzili zawartość alkoholu w organizmie mężczyzny. Jak się okazało 38-letni mieszkaniec gminy Lutomiersk miał ponad 3,7 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się także, że posiada dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a także jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Pabianicach celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za jazdę wbrew obowiązującemu zakazowi kara do 5 lat więzienia.

(Źródło: KPP Pabianice)