Niestety, COVID-19 nie oszczędził również urzędniczej wierchuszki na Zamkowej 16.
Jak poinformowała rzeczniczka UM Aneta Klimek, u jednego z pracowników z kierownictwa Urzędu Miejskiego potwierdzono zakażenie koronawirusem. Dzisiaj (niedziela) otrzymał wynik testu, który okazał się pozytywny. Zrobił test po konsultacji z lekarzem ze względu na złe samopoczucie. Czuje się dobrze, przebywa w domu.
– 9 innych pracowników UM, którzy mieli z nim bezpośredni kontakt, przez kilka dni pozostanie w domu i będzie pracować zdalnie. Prezydent Grzegorz Mackiewicz czuje się dobrze, pracuje stacjonarnie i nie pozostaje w izolacji domowej – dodaje Aneta Klimek.
Od jutra dla zminimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa prosimy o maksymalne ograniczenie wizyt w Urzędzie Miejskim. Wszystkie sprawy można załatwić telefonicznie, za pomocą maila lub platformy ePUAP. Wizyty będą odbywały się tylko po wcześniejszym umówieniu telefonicznym. Kasy na parterze pracują normalnie. UM działa zgodnie z ustalonymi wcześniej procedurami, przy zachowaniu środków bezpieczeństwa.
– Pozostajemy w kontakcie z sanepidem i stosujemy się do jego wytycznych – mówi rzeczniczka.