KRUCHTA

Ksiądz nasłał policję na harcerza

W Noc Muzeów proboszcz z Ksawerowa przydybał studenta za domem parafialnym. Chłopak znalazł się tam, bo organizował atrakcję dla mieszkańców.

Żywiołowy, nieoczekiwany przebieg miały przygotowania do pierwszej w Ksawerowie Nocy Muzeów. Nie tego spodziewali się harcerze – organizatorzy rajdu „Śladami historii”. Jeszcze zanim rozpoczęła się gra, była przygoda z duchownym.

Księdzu Stanisławowi Brasze, proboszczowi parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Ksawerowie i wicedziekanowi dekanatu pabianickiego, nie przypadła do gustu zabawa polegająca na odnajdywaniu punktów zaznaczonych na mapce. Jeden z nich zrobiono na terenie parkingu przed należącym do parafii Charytatywnym Ośrodkiem Sportowo-Rehabilitacyjnym.

Harcerz otaśmował niewielki kwadrat, by uczestnicy gry mogli go znaleźć. Ale wcześniej ks. Stanisław Bracha (na zdjęciu pierwszy z prawej) dopadł młodego aktywistę. Wkroczył na parking i jął sztorcować chłopaka. Duchowny był w cywilnym ubraniu – nie miał sutanny ani koloratki. Zrobił harcerzowi zdjęcia i wezwał policję.

– Na miejsce przyjechał dzielnicowy z miejscowego komisariatu. Sprawę wyjaśniono i strony się rozeszły – informuje kom. Joanna Szczęsna, rzecznik KPP.

– Faktycznie, nie ustaliliśmy tego wcześniej z księdzem proboszczem. Mój błąd – przyznaje Marek Smuga, p.o. dyrektora Gminnego Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie.

Po tym incydencie punkt został przeniesiony i gra mogła się toczyć.

Tagi:

14 komentarzy do “Ksiądz nasłał policję na harcerza

 1. a czy w Ksawerowie można puścić pryczka bez zgody miłościwie panującego księdza?

 2. Normalnością jest uzgadniać z zarządcą terenu, że coś się będzie na jego terenie działo …

  1. zgadza się, dlatego dyrektor przyznał, że pogapił sprawę. ale od razu policję wołać?! jak potrzeba harcerzy na uroczystościach to wiadomo gdzie ich szukać, więc mogł machnać ręką i dać sobie spokójj

   1. Na jakich uroczystościach, błagam XD poza bieganiem po Ksawerowie w śmiesznych mundurach ta pseudoorganizacja nie istnieje XDDD

    1. o ogół mi chodzi – np. o warty harcerzy, o udział w Drodze Krzyżowej itp.
     Jestem z Ksw i jakoś nie zgadzam się z Twoją opinią.

    2. Beka to jest z ciebie . Sam działałem przez 11 lat w Pabianickich strukturach ZHP Pabianice . I wiem ile dobrego ci ludzie robią . Każde święto państwowe pomagają nie tylko na terenie Pabianic ale całej Polski . Zgaduje , że jesteś dresikiem albo pizdeczką w rurkach ,która jedyne co potrafi to wołać od mamy kasę na olejki bo nie ma co Vapować . Pabianiccy Harcerze ja w was wierzę :D . Jeszcze wrócą te czasy gdy każdy był dla siebie bratem !

     1. Dokładnie, zgadzam się. Jestem harcerzem od 1997 roku i kocham harcerstwo i harcerzy. CZUWAJ

 3. Po pierwsze – wobec Harcerzy zawsze należy zachować podstawowy szacunek. To są ludzie wyjątkowi, ułożeni.
  Po drugie – ksawerowski Proboszcz słynie z tego, że lubi w sposób dosyć dosadny pogonić niewinnych ludzi z rejonu swojej świątyni – moi znajomi, turyści, przyjechali obejrzeć to miejsce, a w zamian zostali wyzwani od najgorszych…
  Po trzecie – i sam osobiście mogę przyznać, że Proboszcz to wybitnie nieprzyjemny typ.
  Po czwarte – drobny błąd organizacyjny, a dogadać się to nie łaska? Trzeba wzywać policję niczym do przestępców w mundurach, którzy urządzili sobie harcerski bieg terenowy?
  Po piąte. Śpię spokojnie. Duchowość otoczenia ma to do siebie, że złe czy głupie uczynki lubią powracać do tych, którzy je powielają…
  Pozdrawiam.

 4. Staśka znam od szkoły średniej, kiedyś był fajny kumpel. Jak założył sutannę to jest tylko do brania gotowy (jak to w kościele). Jak poprosiłem go o ratowanie żony to poprostu się wypioł (pod sutanną nie widać). Pewnie by chętnie pomachał nad grobem (za kasę oczywiście) ale nie poprosiłem. Jego reakcja mnie nie dziwi harcerze chcieli się bawić a on nic z tego nie miał. :)

 5. Przestrzegam wobec tego wszystkich przed stawaniem na tym parkingu. Nie wiadomo czy tam pobiją, czy może samochód obiją…

 6. takich chamów to kuria Biskupia powinna odwoływać z probostwa bo tylko wstyd przynoszą Kościołowi.

 7. naruszenie własności prywatnej, powinien poprosić o zgodę

 8. Ksiądz jaki ksiądz to biznesmen bandyta do tego bez kultury. W KARYGODNY SPOSÓB ODNOSI SIĘ DO KAMIENIARZY GARDZĄC KAŻDYM. Nie mam pojęcia jak długo to będzie trwało ale już czas na zmiany!

Comments are closed.