FAKTY

Mama 19-letniej Pauliny: „Policja zlekceważyła zgłoszenie o zaginięciu”

Bliscy oskarżają policję. Komendant wszczął procedurę wyjaśniającą.

Dziś w programie informacyjnym Polsatu „Wydarzenia” wyemitowano materiał z Pabianic. Wystąpiła w nim m.in. mama 19-letniej Pauliny, której ciało po trzech dniach poszukiwań znaleziono w Dobroniu (czytaj TUTAJ i TUTAJ). Dziewczyna popełniła samobójstwo.

“19-letnia Paulina z Pabianic miała plany na przyszłość, ale znajomym pisała, że odbierze sobie życie. Kiedy zaginęła, najbliżsi informowali policję, że może coś sobie zrobić” – tymi słowami rozpoczęto reportaż.

– Zaginięcie zgłosiłam już rano, ale zbagatelizowano je i kazano mi szukać córki na własną rękę. Po obdzwonieniu szpitali, znajomych i innych miejsc wróciłam po południu – powiedziała Emilia Młostoń.

– Policjanci śmiali się, że może poszła na imprezę i się przedłużyło. Nie potraktowano nas poważnie – dodał Igor, chłopak Pauliny.

Jak twierdzą najbliżsi, pokazali policji wiadomości, w których dziewczyna pisała, że odbierze sobie życie. Jednak  dziennikarka Ewa Żarska ustaliła, iż zaginięciu nadano III kategorię (najniższą). W materiale wystąpił były policjant, który wyjaśnił, że przy takiej procedurze funkcjonariusze mają praktycznie związane ręce, bo nie ma możliwości użycia technik operacyjnych. Żarska dopytywała, dlaczego tak się stało:

– Bliscy mówili, że zachowywała się normalnie. Miała plany na przyszłość, szukała pracy. Nic nie wskazywało na to, że chce popełnić samobójstwo – wyjaśniał przed kamerą asp. sztab. Radosław Gwis, oficer prasowy z KWP w Łodzi.

Na koniec materiału dziennikarka rozmawiała telefonicznie z mł. insp. Tomaszem Szwedem, komendantem KPP w Pabianicach, który powiedział, że wszczęto procedurę wyjaśniającą i okoliczności całej sprawy zostaną wnikliwie zbadane.

– Może gdyby zareagowali od razu, Paulina byłaby dziś z nami… Była moim jedynym dzieckiem – dodaje smutno mama.


2 komentarze do “Mama 19-letniej Pauliny: „Policja zlekceważyła zgłoszenie o zaginięciu”

  1. Bardzo współczuje. Co się musiało złego w jej życiu stać, że odebrała sobie życie? Mama nie zlekceważyła, to policja nie zrobiła nic aby pomóż.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *