KRUCHTA

Modlili się o oddalenie pandemii, za księży i prezydenta

Dziś po raz 13. na ulicach miast wierni prosili o okazanie miłosierdzia. Zaufali Bogu bardziej niż ostrzeżeniom o utrzymywaniu dystansu w ramach reżimu sanitarnego.

“Dla Jego bolesnej męki, miej miłosierdzie dla nas i całego świata” – powtarzali dziś pabianiczanie w kilku punktach miasta. Śpiewali też “Jezu, ufam Tobie”. W tym roku zgromadzili się wyjątkowo licznie. Na zdjęciu widać rozmodloną grupę na pętli tramwajowej przy ul. Łaskiej, inni zanosili błagania m.in. na Grota – Roweckiego czy przed kościołem NMP. Wiernym towarzyszyli księża.

Akcja modlitewna odbywa się na całym świecie punktualnie o godz.15.00 (tzw. godzina miłosierdzia – nawiązująca do śmierci na krzyżu). “Często w praktyce i publikacjach powtarza się opinię, że o trzeciej po południu trzeba odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego i że Koronka odmawiana o tej porze ma szczególną moc” czytamy na faustyna.pl.

Koronka jest odmawiana publicznie akurat 28 września, bo tego dnia (2008r.) był beatyfikowany  ks. Michał Sopoćko, spowiednik św. Siostry Faustyny, czcicielki Bożego Miłosierdzia.

Wszystkie tegoroczne intencje (prócz, oczywiście, osobistych):

  • Za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie
  • O oddalenie pandemii koronawirusa
  • O pokój na świecie, o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów
    i pomoc w odbudowie ich domów!
  • Za prezydenta Andrzeja Dudę oraz wszystkich rządzących.
  • Za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych.

Niezależnie od rocznicowej inicjatywy 21 marca zainicjowana została  codzienną międzynarodową modlitwę ,,Koronka w Każdym Domu’’, aby oddalić koronawirusa. “Mieszkańcy już z 2500 miast z różnych stron świata modlą się z nami codziennie o godz.15.00 . Cały czas napływają nowe zgłoszenia. Modlitwa trwać będzie aż do zakończenia pandemii” informują księża.

O poprzednich edycjach Koronki na ulicach pisaliśmy TUTAJ i TUTAJ.