ROZRYWKA

„Oczy całego świata biegowego będą zwrócone na Pabianice”

To pierwsze takie sportowe wydarzenie w naszym mieście. „UltraPark Weekend” świętem biegaczy.

Już w czerwcu (7-9) w Pabianicach odbędą się Mistrzostwa Polski PZLA (kobiet i mężczyzn) w biegu na 100 km (o tym, że nasze miasto zostało gospodarzem, informowaliśmy w lutym).

Zawody będą częścią dużej imprezy biegowej “UltraPark Weekend” (I edycja), organizowanej przez pabianicki klub „O co biega”. Odbędą się na niej 3 biegi główne:

* Bieg 48-godzinny
* Ultramaraton (50 km)
* Supermaraton (100 km)

To właśnie w ramach Supermaratonu potoczy się rywalizacja Mistrzostw Polski w biegu na 100 km – po raz 11. dla mężczyzn i po raz 4. dla kobiet (udział jest otwarty, ale sklasyfikowani zostaną jedynie licencjonowani zawodnicy).

Zawody zostaną rozegrane w parku Wolności. Trasa to atestowana, asfaltowa pętla o długości 1535,16 m. Uczestnicy biegu na 100 km pokonają aż 65 takich okrążeń (plus dobieg od linii startu do mety – 214,60 m).

Jak zapewniają organizatorzy, wydarzenie będzie stało na najwyższym poziomie. Chcą, by „UltraPark Weekend” wkrótce stał się marką rozpoznawalną nie tylko w Polsce, ale także poza jej granicami. „Takich »dystansów« w kraju – a nawet w Europie – jest zaledwie kilka, przez co oczy całego świata biegowego będą zwrócone właśnie na nasze wydarzenie” – podkreślają pabianiccy biegacze.

Ambasadorami „UltraPark Weekend” są znane postacie z biegowego świata ultra, mistrzowie i medaliści: Milena Grabska-Grzegorczyk, Paweł Żuk, Piotr Stachyra (CZYTAJ TUTAJ o treningu z mistrzem) i Jacek Będkowski.

Jednym z patronów medialnych i partnerem wydarzenia jest nasz portal pabianice.tv

TUTAJ znajdziecie stronę wydarzenia na Facebooku, a TUTAJ regulamin zawierający szczegółowe informacje. Zapisy trwają – nie zwlekajcie, na każdy bieg są limity uczestników!