FAKTY

Podał się za policjanta. Pabianiczanka wyrzuciła mu przez okno oszczędności życia [KOMUNIKAT]

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach, prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa „na policjanta”.

Widoczny na zdjęciach z kamery monitoringu sprawca wykonując połączenie na telefon stacjonarny i podając się za członka rodziny, nawiązał kontakt z pokrzywdzoną. Następnie przy ponownym połączeniu powiedział, że jest funkcjonariuszem policji, wskazujący fikcyjny numer służbowy oraz fikcyjne dane. Poinformował seniorkę, że odebrała wcześniej telefon od przestępców szykujących napad na osoby starsze i,  że w związku z tym, policja szykuje zorganizowaną akcję zatrzymania tych osób.

Jednocześnie, nakłonił telefonicznie pokrzywdzoną do przekazania pieniędzy oraz biżuterii i drogich zegarków poprzez wyrzucenie ich przez okno, pod pretekstem ochrony jej dobytku. W ten sposób mieszkanka Pabianic straciła oszczędności życia.

Poniżej zdjęcia z zapisu kamery monitoringu, przedstawiająca sprawcę przestępstwa.

Osoby mogące pomóc w ustaleniu tożsamości sprawcy albo znają miejsce jego przebywania, proszone są o kontakt z policjantami zajmującymi się sprawą pod numerem telefonu 47 8424 303, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00, bądź z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach telefon całodobowy 47 8424 301 lub 47 8424 302.

PAMIĘTAJMY:

Aby nie paść ofiarą oszustwa, należy przestrzegać następujących zasad:

-pod żadnym pozorem nie przekazuj pieniędzy obcym osobom;
-nigdy nie podawaj swoich danych – wieku, adresu, sytuacji materialnej, numeru konta czy hasła;
-jeśli rzeczywiście chcesz pomóc najbliższym, spotkaj się z nimi osobiście, będziesz miał pewność, że pieniądze nie trafią w niepowołane ręce;
-funkcjonariusze Policji nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy czy przelewanie ich na jakiekolwiek konta w ramach pomocy w działaniach policyjnych.
-W razie jakichkolwiek wątpliwości lub podejrzeń powiadom Policję dzwoniąc na numer 112.

(Źródło: KPP Pabianice)