FAKTY

Pomóżmy pogorzelcom odbudować dom

Budynek nie nadaje się do zamieszkania. “Liczy się każda wpłacona złotówka. Będziemy wdzięczni za wszelką okazaną pomoc” – pisze sąsiadka.

Utrata izolacyjności przewodów elektrycznych, czyli tzw. zwarcie, spowodowała niedawno j pożar domu w Babicach (gm. Lutomiersk). Można mówić natomiast o sporych stratach finansowych – sięgających, jak wyliczyli strażacy,  350 tys. zł. W chwili wybuchu pożaru, mieszkańców, małżeństwa 70+, nie było w domu. (Więcej TUTAJ).

Sąsiedzi zachęcają do zebrania 50 tys. zł, co pomoże w odbudowie domu. Na stronie zbiórki czytamy: “12 października 2021 roku w wyniku pożaru w miejscowości Babice (gmina Lutomiersk), moi sąsiedzi, stracili dom z całym dobytkiem. Ci życzliwi ludzie zostali z problemem sami, ale wierzę, że znajdą się serca chętne, by im pomóc. Straty, jakie wyrządził pożar, są ogromne! Potrzebują Waszej pomocy, aby odzyskać dach nad głową. Dach i poddasze domu uległy spaleniu, reszta domu częściowo również została spalona oraz zalana w trakcie gaszenia pożaru. Dom nie nadaje się do zamieszkania. Liczy się każda wpłacona złotówka. Będziemy wdzięczni za wszelką okazaną pomoc”.

Link do zrzutki TUTAJ

(Fot./zrzutka)

 

Jaka przyczyna pożaru domu w Babicach? Gmina i mieszkańcy pomagają pogorzelcom