ROZRYWKA

Rywalizowali w 11 kategoriach [WYNIKI]

Choć zawody odbyły się w czasie epidemii, w wyścigu wzięło dzieł ponad 400 zawodników.

W ubiegłym roku w Pabianicki Klasyku wzięło udział 233 uczestników. W tegorocznej edycji liczba zawodników z opłaconym pisowym wyniosła 422. Na starcie  przy ul. 15 Pułku Wilków w minioną niedzielę zameldowali się sportowcy z całej Polski, a także z Estonii. Zobacz TUTAJ.

Wyścigi odbywały się ulicami: 15. Pułku Piechoty “Wilków”, Wiejską, Skośną, Skrajną, dalej przez Pawlikowice, Różę, Mogilno Małe, Mogilno Duże, Dobroń Duży, Chechło Drugie, Chechło Pierwsze do mety przy 15. Pułku Piechoty “Wilków”.

Rywalizacja przebiegała w 11 kategorich. TUTAJ wyniki.

Bogumiła Matusiak (ur. 24 stycznia 1971 w Pabianicach) to najbardziej utytułowana polska kolarka szosowa. Przez większość swojej kariery amatorskiej związana z LKS Pawlikowiczanka. Od 2002 kolarz zawodowy. Od 2007 w zawodowej grupie kolarskiej “Primus”. W latach 1990-2009 jej trenerem był Marek Wojna. W swoim dorobku ma ponad 150 wygranych wyścigów w kraju i za granicą oraz 25 tytułów mistrza Polski w kategorii Elite.

Marek Wojna (ur. 1961, zm. 16 sierpnia 2009 w Wałbrzychu) – polski trener kolarstwa i działacz sportowy. Pochodził z okolic Dłutowa. Był wychowankiem sekcji kolarstwa Włókniarza Łódź. Po zakończeniu kariery zawodniczej był szkoleniowcem młodzieży w klubie LKS Pawlikowiczanka, gdzie od 1990 trenował późniejszą 25-krotną mistrzynię polski w kolarstwie szosowym Bogumiłę Matusiak, a także przyszłego mistrza polski Krzysztofa Jeżowskiego. Był trenerem i dyrektorem sportowym w zawodowej grupie kolarskiej Primus, a następnie po jej rozwiązaniu trenerem w klubie Tramwajarz Łódź.