ROZRYWKA

Senioriada przy C.H. ECHO. Festyn z Andrzejem Rosiewiczem i Haliną Jaksą. Co jeszcze?

25 września po godzinie 12.00 na parking przed Centrum Handlowym ECHO (partnera wydarzenia) dotrze kolorowa i rozśpiewana Parada Seniorów. W ten sposób rozpocznie się VI Pabianicka Senioriada.

Pochód ruszy sprzed  Domu Handlowego DOMUS (Bagatela 1). Już na parkingu prezydent Grzegorz Mackiewicz przekaże symbolicznie klucze do miasta Miejskiej Radzie Seniorów i wspólnie z organizatorami, czyli Forum Odpowiedzialnych Pabianiczan, otworzy VI Pabianicką Senioriadę.

Część artystyczną rozpoczną zespoły senioralne z Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej (Jarzębina, Złota Jesień i Brzoza). Tuż po nich odbędzie się pierwsza część międzypokoleniowej potańcówki prowadzona przez  DJ Wikę. To najstarsza didżejka w Polsce, a jednocześnie działaczka zaangażowana w sprawy seniorów.

O godzinie 16.30 odbędzie się panel dyskusyjny pt. “Bo życie zaczyna się po 60-dziesiątce”. Wezmą w nim udział, DJ Wika, Janina Rosińska (84-letnia biegaczka z Pabianic) oraz uczestniczka ,,Sanatorium Miłości” Halina Jaksa.

Gwiazda VI Pabianickiej Senioriady to Andrzej Rosiewicz. Koncert rozpocznie się o godz. 17.00.

Na koniec DJ Wika i DJ Kris poprowadzą międzypokoleniowa potańcówkę, która potrwa do godz. 19.00.

W trakcie VI Pabianickiej Senioriady między innymi Targi Senioralne i wystawa fotograficzna.

W przedsięwzięcie zaangażowali się też jako partnerzy Euro-Optyk Zeiss i Amplifon z C.H. ECHO (liderzy w dziedzinie wzroku i słuchu)

(tekst partnerski)