FAKTY

Urzędnicy dostaną specjalne karty rejestrujące czas pracy

Kolejna nowinka technologiczna w pabianickim ratuszu

Urząd Miejski chce wprowadzić elektroniczną ewidencję czasu pracy. Przez kartę zbliżeniową system ma rejestrować wejścia i wyjścia urzędników z aktualną godziną, z uwzględnieniem wyjść służbowych i prywatnych. Obejmie on wszystkie wydziały ratusza, Urząd Stanu Cywilnego, Straż Miejską i archiwum zakładowe. Planowany jest zakup ośmiu urządzeń, które będą rejestrować wejścia i wyjścia pracowników w siedmiu lokalizacjach: przy ul. Zamkowej 16, św. Jana 4 i św. Jana 10, Narutowicza 33, Kościuszki 18, Kościuszki 22 i Jana Pawła II 68.

Takie rozwiązanie pozwoli odejść od tradycyjnego ewidencjonowania obecności w pracy w formie papierowej. To ułatwi i usprawni rozliczenie czasu pracy oraz zmniejszy ilość wytwarzanych dokumentów (papierowe dokumenty są teraz przechowywane przez trzy lata).

UM ogłosił właśnie zaproszenie do składania ofert na dostawę i wdrożenie systemu (z terminem do 28 sierpnia). System byłby wprowadzony w ciągu dwóch miesięcy od podpisania umowy.


3 komentarze do “Urzędnicy dostaną specjalne karty rejestrujące czas pracy

    1. W szpitalu by się to przydało. Pełno lekarzy, “obsługi medycznej od siedmiu boleści” lata po Pcach w godzinach pracy. Warto zajrzeć nawet na duży rynek.

Comments are closed.