FAKTY

Walka do ostatniej lotki. Przywieźli medale w każdym kolorze

W miniony weekend zawodnicy UKS Korona rozjechali się po Polsce – byli na trzech turniejach w Bieruniu, Ostrowie Wlkp. i Moszczenicy.

W Bieruniu odbywało się GRAND PRIX Juniora i Młodzika Młodszego. Mecze rozgrywano przez trzy dni UKS Koronę reprezentowali: Kamil Markus, Klaudia Płusa, Julia Koralewska, Karolina Kopka (młodzik młodszy) oraz Szymon Gwiazda (żak).

2. miejsce i srebrne medale do Pabianic przywieźli Kamil Markus i Klaudia Płusa.

Naszym pozostałym zawodnikom niewiele brakło do wyjścia z grupy i dalszej rywalizacji. Julia zagrała z Karoliną w grze podwójnej, Szymon z Jakubem Dulembą (MKS Orlicz Suchedniów), Kamil z Damianem Perkowskim (UKS Hubal Białystok) i Klaudia z Hanną Banaszak (MMKS Kędzierzyn-Koźle).

Na Krajowy Turniej Juniora i Młodzika do Ostrowa Wlkp. pojechało troje pabianiczan: Artur Gwiazdowski (junior), Nikola Nowińska i Hanna Użak (młodzik). Jak zwykle nie zawiedli i stanęli na podium. I to aż trzy razy!

Artur wygrał swoją kategorię w grze pojedynczej zdobywając złoto. Nikola wywalczyła w grze pojedynczej złoto, a kolejne razem z Hanią w grze podwójnej.

W tym samym dniu w Moszczenicy odbył się Turniej Rodzinny w grach pojedynczych, gdzie świetnie bawili się: Agnieszka Kopka, Anna Ciężka, Filip Mikołajczyk i Marcel Matuszewski, zdobywając srebro (Agnieszka) i brąz (Ania).

(Fot. UKS Korona)