FAKTY

Wiwat Konstytucja! Pabianiczanie świętują [ZDJĘCIA]

Od mszy w kościele św. Mateusza rozpoczęły się pabianickie obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja. Trwa piknik na bulwarach. Można śpiewać na patriotyczną nutę, posilić się kiełbaską czy malować flagę z “Krukiem”. Program  TUTAJ.

Najpierw wciągnięto flagę na maszt, a hymn państwowy odegrała orkiestra dęta z Górki Pabianickiej (video TUTAJ). Delegacje przedstawicieli parlamentarzystów, władz samorządowych, ugrupowań politycznych, kombatanckich, stowarzyszeń działających w Pabianicach złożyły kwiaty pod pomnikiem Niepodległości. Na zdjęciu głównym widzimy zakonnice ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości, które prowadzą miejskie przedszkole.

W trakcie uroczystości nagrody odebrali laureaci konkursu wiedzy o Konstytucji RP. Trzy najlepsze prace należały do uczniów II LO. Pierwsze miejsce zajęła Joanna Skowronek z klasy 3HG (niżej – od prawej). Drugie miejsce należy do Wojciecha Wieczorka z klasy 1C, zaś trzecią lokatę zajęła Marta Żuber z klasy 3HG.

Wśród zgromadzonych zauważyliśmy zasłużonego opozycjonistę z okresy PRL Zenona Kuchlera, który potem udał się na skwer im. Anny Walentynowicz (znajduje się przy pętli tramwajowej u zbiegu ulic Wiejskiej i Łaskiej). Powstanie tego miejsca pamięci to jego inicjatywa.

Delegacja Policji i Straży Miejskiej

Wiązankę składają siły lewicowe.
Pod pomnik Niepodległości przybyli też dziś przedstawiciele Miejskiej Rady Seniorów.
Laureaci konkursu dotyczącego znajomości Konstytucji RP z pomysłodawcą Gracjanem Majewskim.
Salutują przedstawiciele Związku Piłsudczyków. Od prawej Jarosław Lesman, lekarz i radny powiatowy.
Kwiaty złożono także na skwerze im. Anny Walentynowicz. Od prawej Zenon Kuchler.