FAKTY KOMUNIKACJA

4 lata temu miasto obiecało obniżyć krawężniki. Na tym się skończyło

Wiosną będziemy obchodzić 3. rocznicę zadeklarowanego terminu realizacji nieskomplikowanego zadania. Jesienią 2018  Zarząd Dróg Miejskich przyrzekł skorygować teren. Miało to nastąpić za kilka miesięcy…

W 2018 cykliści z grupy “Rowerowe Pabianice” zwrócili się do Zarządu Dróg Miejskich z wnioskiem o dostosowanie krawężników zlokalizowanych przy wjazdach na stację paliw na ulicy Świetlickiego do stanu zgodnego z przepisami. Zawnioskowali też o uzupełnienie na przejazdach poziomego oznakowania. “Ku naszej radości  zarządca w odpowiedzi pozytywnie rozpatrzył nasz wniosek i wskazał nawet termin realizacji prac. Uzupełnienie poziomego oznakowania oraz obniżenie krawężników miało zostać wykonane na wiosnę 2019 roku” poinformowali wczoraj na FB.

Okazuje się, że radość była zdecydowanie przedwczesna. Kwestia znaków i krawężników okazała się nie do przeskoczenia. “Dziękujemy Zarządowi Dróg Miejskich w Pabianicach za profesjonalne podejście do tematu” napisali z przekąsem rowerzyści.

Andrzej Barański, dyrektor ZDM, w rozmowie z portalem pabiaNICE.tv obiecał zapoznać się ze sprawą, zanim krawężniki zetrą się i “wgryzą” w podłoże.

-Nie znam jej. Może moi poprzednicy nie zdążyli z jakiegoś powodu, o którym nie wiem, a potem wybuchła pandemia… – głośno myśli. I dodaje: – Zapoznam się ze sprawą.

Barański szefuje ZDM od września 2019. Poprzedni dyrektor Stanisław Wołosz oraz jego zastępca Sławomir Wasilczyk odeszli na emeryturę, najwyraźniej zapominając wniosku rowerzystów i własnej deklaracji.

(Fot. Rowerowe Pabianice)