FAKTY

70-latek ukradł pieniądze dla znaleźnego

 Starszy pan zabrał 200 zł. Zapis monitoringu przeanalizował dzielnicowy i rozpoznał sprawcę wykroczenia.

Pabianicki dzielnicowy ustalił sprawcę kradzieży pieniędzy. 70-letni pabianiczanin został już przesłuchany jako sprawca wykroczenia, a pieniądze wróciły do właścicielki. Za wykroczenie kradzieży grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Sprawa miała swój początek 13 maja 2020 roku w samo południe. Do marketu przy ulicy Piotra Skargi w Pabianicach weszła kobieta i zajęta robieniem zakupów, przez krótką chwilę pozostawiła swoją torebkę bez nadzoru. Właśnie tę chwilową nieuwagę 60-latki wykorzystał przechodzący pabianiczanin. Wyjął z portfela kobiety 200 złotych i wyszedł ze sklepu.

Sprawą zajęli się pabianiccy policjanci. Zapis monitoringu sklepowego dokładnie przeanalizował dzielnicowy z tego rejonu i rozpoznał sprawcę kradzieży. Okazało się, że to 70-latek mieszkający w okolicy. Mężczyzna  został przesłuchany w charakterze sprawcy wykroczenia. Twierdził, że zabrał pieniądze i zamierzał zanieść je do lokalnej redakcji gazety, aby otrzymać 10 procent znaleźnego. Jego plan jednak nie wypalił. Sprawca naprawił szkodę i zwrócił 60-latce całą skradzioną kwotę.