FAKTY

Ukradł samochód na Łaskiej. Wpadł w ręce policji

Pabianiccy policjanci od ponad miesiąca pracowali nad sprawą kradzieży volkswagena passata z ulicy Łaskiej w Pabianicach. Zatrzymany 27-latni łodzianin odpowie nie tylko za kradzież z włamaniem do samochodu, ale także za posiadanie środków odurzających.

Sprawa miała swój początek w ostatnich dniach stycznia tego roku, kiedy z terenu parkingu przy ul. Łaskiej w Pabianicach został skradziony osobowy volkswagen. Natychmiast po otrzymanym zgłoszeniu pabianiccy policjanci zajęli się sprawą. Sprawdzali każdy ślad.

W połowie lutego funkcjonariusz z wydziału ruchu drogowego pabianickiej komendy, będąc w czasie wolnym od zajęć służbowych, zauważył na jednej z ulic w zachodniej części Pabianic auto typu laweta a na nim passata, którego wygląd odpowiadał skradzionemu kilka dni wcześniej pojazdowi. O fakcie powiadomił kolegów z wydziału kryminalnego. Po dokładnym sprawdzeniu pojazdu przypuszczenia potwierdziły się. Pojazd został odzyskany.

Kryminalni dalej dokładnie analizowali zebrany materiał dowodowy. Szybko okazało się, że właściciel lawety nie ma związku z przestępczym procederem. 10 marca 2022 roku stróże prawa ustalili i zatrzymali na terenie Łodzi 27-letniego mężczyznę, który ukradł volkswagena a wypożyczoną lawetą przewoził swój łup. W miejscu zamieszkania łodzianina, podczas przeszukania policjanci znaleźli środki narkotyczne o łącznej wadze blisko 60 gramów. Wstępne badanie testerem narkotykowym dało wynik pozytywny w kierunku marihuany oraz amfetaminy. Środki zostaną poddane dokładnym badaniom laboratoryjnym.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem pojazdu volkswagen, a także posiadania zabronionych środków. Ponieważ kradzieży z włamaniem samochodu dopuścił się w warunkach recydywy, za popełniony czyn grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności, a za posiadanie środków narkotycznych kara do 2 lat więzienia. Został objęty policyjnym dozorem.

(Źródło: KPP Pabianice)