FAKTY

By było bezpieczniej

Radni Prawa i Sprawiedliwości walczą o doświetlenie ulicy.

Katarzyna Miękina (radna miejska) oraz Włodzimierz Stanek i Waldemar Flajszer (powiatowi) zorganizowali dziś akcję “bezpieczne przejście”. Wraz z kilkoma mieszkańcami stanęli na rogu ulic “Grota” Roweckiego i Gryzla. Mieli na sobie odblaskowe koszulki.

– Chcemy zwrócić uwagę na problem bezpieczeństwa w tym miejscu. Ostatnio doszło tu do kolejnego wypadku – potrącenia pabianiczanki – zaczął Stanek. Podkreślił, że radni PiS od wielu tygodni apelowali do starosty Krzysztofa Habury (to droga powiatowa). – Miały być kocie oczka, ale jak widać nic się nie zmieniło – dodał.

Argumentowali, że konieczne jest doświetlenie ulicy. – Rozmawialiśmy z firmą realizującą zlecenia w Polsce i za granicą. Koszt ledowej lampy to kilkaset złotych, a roczne utrzymanie to 100 zł. Zostawiliśmy namiary, ale żaden z włodarzy do tej pory się z nimi nie skontaktował.

Zapowiedzieli, że sprawę będą drążyć do skutku. – Nie chcemy kolejnych wypadków, w końcu dojdzie do tragedii. Chodzą tędy dzieci – z SP3 i gimnazjum. Tu jest niebezpiecznie – zaznaczył Flajszer. Podczas akcji, tuż za plecami radnych, dwa razy doszło do gwałtownego hamowania przed przejściem dla pieszych.

2 komentarze do “By było bezpieczniej

Comments are closed.