KOMUNIKACJA

Półmaraton: Utrudnienia w komunikacji

W niedzielę, 3 kwietnia, od godz. 11. 00 ulicami Pabianic i okolic przebiegną uczestnicy X Pabianickiego Półmaratonu. Fragmenty ulic i niektóre skrzyżowania będą czasowo wyłączone z ruchu, dlatego wystąpią utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Największe dotyczą linii 265, która będzie kursować zmienioną trasą. Objazdem zostanie skierowany też autobus linii 1.

Bieg rozpocznie się o 11. 00 na stadionie MOSiR. Uczestnicy pobiegną ulicami: Kilińskiego, Grobelną, Skargi, Spokojną, Rzgowską, Hubala, Południową, Graniczną, 20 Stycznia, Rydzyńską, następnie przez Rydzyny, Jadwinin, Bychlew i Jutrzkowicką do mety przy stadionie MOSiR.

Równocześnie będzie trwał bieg na 5 km. Biegacze, którzy wybiorą krótszą trasę, odłączą się od półmaratonu na ulicy Skargi, skręcą w ul. 20 Stycznia, dalej pobiegną ulicami Nawrockiego, Roweckiego i Kilińskiego do mety przy MOSiR.

Od około 11.50 do ok. 14.00 nieprzejezdna będzie droga wojewódzka 485 od ronda w Pawlikowicach w kierunku stadionu MOSiR w Pabianicach. Odcinek ulic Kilińskiego i Jutrzkowickiej między Grota-Roweckiego a Świetlickiego będzie natomiast nieprzejezdny od 9.30 do 15.00. W czasie biegu, fragmenty ulic na jego trasie i niektóre skrzyżowania będą czasowo wyłączone z ruchu.

Linia 1
Autobus linii 1 o godz. 11:01 z Waltera-Jankego pojedzie zmienioną trasą ulicami: Myśliwską, Warszawską (przez Duży Skręt i Dąbrowę), Partyzancką i dalej stałą trasą do Dworca PKP.

Linia 265
Autobus linii 265 o godz. 10:25 z Pawlikowic zostanie skierowany objazdem ulicami Świetlickiego, Bugaj, Grota-Roweckiego do Kilińskiego i dalej bez zmian do Dworca PKP.
Przystanki dodatkowe: Świetlickiego / Jutrzkowicka, Grota-Roweckiego / Kilińskiego.

Kurs o godz. 12/ 07 z Dworca PKP pojedzie bez zmian do przystanku Kilińskiego/SDH, dalej będzie wykonywany objazdem ulicami: Kilińskiego, Grota-Roweckiego, Bugaj, Świetlickiego do Jutrzkowickiej i dalej właściwą trasą do Pawlikowic.
Przystanek dodatkowy na trasie objazdu: Grota-Roweckiego / hala sportowa.

Kurs o godz. 12. 35 z Pawlikowic pojedzie do Dworca PKP objazdem przez Terenin i Hermanów, w Pabianicach ulicami: Skośną, Wiejską i Łaską.
Przystanek dodatkowy: Pawlikowice / skrzyżowanie (na drodze gminnej).

Linie 2, 5, Z41

W związku z półmaratonem, autobusy linii 2, 5 i Z41 mogą notować kilkunastominutowe opóźnienia. Nie są przewidziane zmiany tras. Autobusy będą czekały na możliwość kontynuowania kursu w miejscu wstrzymania ruchu.

Linie 4, 6, T
Na liniach 4, 6 i T nie są spodziewane istotne utrudnienia.

(Źródło: komunikacjapabianice.pl)