FAKTY

Habura znów starostą, a Wlaźlak przewodniczącym Rady Powiatu

W powiecie bez rewolucji. Można mówić jedynie o korekcie.

Radni powiatowi w tajnym głosowaniu zadecydowali dziś, że po raz kolejny starostą zostanie Krzysztof Habura, przewodniczący powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej. Uzyskał 16 głosów z 23-osobowego składu rady; 5 było przeciw, 2 się wstrzymały. Wychodzi na to, że nie wszyscy radni PiS zagłosowali przeciwko Haburze (jest ich w RP 7).

Jego zastępcą została Gabriela Wenne-Błażyńska (Blok Samorządowy Razem). Nowi członkowie zarządu powiatu to: Jacek Wróblewski z PO (w wyborach do powiatu zdobył jedynie 235 głosów, bez mandatu), Henryk Brzyszcz (kończy kadencję burmistrza Konstantynowa, startował z opartego na PO Konstantynowskiego Porozumienia Samorządowego) i szef powiatowych struktur SLD Robert Kraska (również nie uzyskał mandatu w wyborach).

Niespodzianki nie ma na czele prezydium Rady Powiatu. Przewodniczącym RP został ponownie Florian Wlaźlak. Jego zastępcą pozostanie Arkadiusz Jaksa (PO), a drugi wice to ustępujący wójt Gminy Pabianice Henryk Gajda. Nie przeszedł zgłoszony przez PiS Waldemar Flajszer, dotychczasowy wiceprzewodniczący.

TUTAJ piszemy o nowych radnych, a TUTAJ znajdziecie zbiorcze wyniki, jakie uzyskali poszczególni kandydaci.

5 komentarzy do “Habura znów starostą, a Wlaźlak przewodniczącym Rady Powiatu

  1. co tu się wydarzyło bo chyba nie rozumiem? PiS głosował za panem Krzysztofem Haburą, a swojego przedstawiciela nie udało się wprowadzić? ale jaja :D

  2. ” Wypijmy za błędy na górze
    Tam nie zmienia się nic mimo lat
    Znasz prawdę o głowie i murze
    Daj spokój za piękny świat”

  3. Mam deja vu! Znowu te same marionetki z PO na kolejne lata. Nawet nie potrafiły się zachować z klasą żeby dać wiceprzewodniczącego klubowi opozycji, jak robi się wszędzie! Wszyyyyyyyyystko dla nas, mlask, mlask……. To się mści niestety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *