FAKTY

Habura znów starostą, a Wlaźlak przewodniczącym Rady Powiatu

W powiecie bez rewolucji. Można mówić jedynie o korekcie.

Radni powiatowi w tajnym głosowaniu zadecydowali dziś, że po raz kolejny starostą zostanie Krzysztof Habura, przewodniczący powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej. Uzyskał 16 głosów z 23-osobowego składu rady; 5 było przeciw, 2 się wstrzymały. Wychodzi na to, że nie wszyscy radni PiS zagłosowali przeciwko Haburze (jest ich w RP 7).

Jego zastępcą została Gabriela Wenne-Błażyńska (Blok Samorządowy Razem). Nowi członkowie zarządu powiatu to: Jacek Wróblewski z PO (w wyborach do powiatu zdobył jedynie 235 głosów, bez mandatu), Henryk Brzyszcz (kończy kadencję burmistrza Konstantynowa, startował z opartego na PO Konstantynowskiego Porozumienia Samorządowego) i szef powiatowych struktur SLD Robert Kraska (również nie uzyskał mandatu w wyborach).

Niespodzianki nie ma na czele prezydium Rady Powiatu. Przewodniczącym RP został ponownie Florian Wlaźlak. Jego zastępcą pozostanie Arkadiusz Jaksa (PO), a drugi wice to ustępujący wójt Gminy Pabianice Henryk Gajda. Nie przeszedł zgłoszony przez PiS Waldemar Flajszer, dotychczasowy wiceprzewodniczący.

TUTAJ piszemy o nowych radnych, a TUTAJ znajdziecie zbiorcze wyniki, jakie uzyskali poszczególni kandydaci.

5 komentarzy do “Habura znów starostą, a Wlaźlak przewodniczącym Rady Powiatu

  1. co tu się wydarzyło bo chyba nie rozumiem? PiS głosował za panem Krzysztofem Haburą, a swojego przedstawiciela nie udało się wprowadzić? ale jaja :D

  2. ” Wypijmy za błędy na górze
    Tam nie zmienia się nic mimo lat
    Znasz prawdę o głowie i murze
    Daj spokój za piękny świat”

  3. Mam deja vu! Znowu te same marionetki z PO na kolejne lata. Nawet nie potrafiły się zachować z klasą żeby dać wiceprzewodniczącego klubowi opozycji, jak robi się wszędzie! Wszyyyyyyyyystko dla nas, mlask, mlask……. To się mści niestety.

Comments are closed.