ROZRYWKA

Kilkanaście medali dla zawodników Azymutu

Biegacze z pabianickiego klubu spisali się na zawodach międzywojewódzkich i Mistrzostwach Polski.

Za nami Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Młodzicy Azymutu Pabianice w rywalizacji indywidualnej i sztafetowej zdobyli aż 15 medali.

Zawody odbywały się w Pabianicach i okolicach Dłutowa. Jako pierwszy rozegrany został bieg sprinterski. Po jego zakończeniu podopieczni trenera Adama Gąsiorowskiego już mogli cieszyć się pierwszymi medalami. Doskonale zaprezentowali się chłopcy, całkowicie dominując  podium w kategorii M14. Oskar Wesołowski zdobył złoto, Maciej Sztranek srebro, a Franek Krempiński brąz. Złoto zawisło również na szyi Kai Młynarczyk, która wygrała w kategorii K14. Ponadto w pierwszej szóstce zameldowała się Magdalena Janiak – miejsce czwarte i Jerzy Durma – miejsce piąte.

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych młodzi zawodnicy stanęli na starcie biegu sztafetowego. Nasze dziewczyny w składzie: Marika Kozuń, Magdalena Janiak i Kaja Młynarczyk wywalczyły pierwsze miejsce z ogromną przewagą prawie 20 minut nad drugim zespołem. Rywalizacja chłopców zakończyła się zdobyciem aż dwóch pierwszych miejsc na podium. Po złoto sięgnęła sztafeta w składzie: Jerzy Durma, Franek Krempiński i Maciej Sztranek, a srebro sztafeta z Oskarem Wesołowskim, Kubą Wiśniewskim i Dominikiem Łubiszem.

Niemałą niespodziankę sprawiły też sztafety, w których startowali nasi młodsi zawodnicy, Hania Pabich, Kalina Kowalczyk i Zosia Redzynia oraz Łukasz Łubisz, Wojtek Kielnerowski i Adaś Wiśniewski, zajmując miejsca w Top 6.

Drugiego dnia rozegrany został bieg klasyczny i do puli medali Kaja Młynarczyk i Maciej Sztranek dorzucili krążki w kolorze brązowym, czwarte miejsce zaś zajął Oskar Wesołowski, piąte – Franek Krempiński i szóste – Jerzy Durma.

Mistrzostwa Polski

W Słupsku  26-27 września zostały rozegrane Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce U16 (zawodnicy poniżej 16 lat). Zawody zgromadziły ponad 800 zawodników z całej Polski z roczników 2005 i 2006. Do każdej konkurencji zakwalifikowano po 32 zawodników na podstawie czasów, uzyskanych w dwóch ostatnich latach. Uczeń Szkoły Podstawowej w Ksawerowie i jednocześnie reprezentant UKS Azymut Kacper Kurowski (2006 r.), znalazł się na liście startowej biegu na 2000m ze swoim wynikiem plasującym go na 21 miejscu. Ze względu na młody wiek uczestników, zawody rozgrywano seriami na czas, bez eliminacji i finałów, ustalając skład serii na podstawie uzyskanych czasów. W ten sposób Kacper biegał w drugiej serii składającej się z 16 zawodników. Aby stworzyć optymalne warunki, start odbył się o 19.10. Zawodnicy biegali już przy sztucznym oświetleniu.

Kacper od początku biegł na czołowych pozycjach, uzyskując na półmetku czas 3:12,26. Drugi km był znacznie szybszy – 3:06,00. Ostatecznie na metę wbiegł na drugim miejscu z czasem 6:18,26. W klasyfikacji ogólnej, z dwóch serii, uplasował się na 15 miejscu. Wśród zawodników z rocznika 2006 zdecydowanie wygrał, wyprzedzając następnego konkurenta o ponad 3 sekundy. O Kacprze pisaliśmy m.in. TUTAJ.