KRUCHTA

Kleryk Krzysztof coraz bliżej kapłaństwa

Na uroczystość nie mógł przybyć nikt z ksawerowskiej parafii. Nabożeństwo było zamknięte z uwagi na stan epidemii.

Wczoraj klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi przyjęli z rąk arcybiskupa Grzegorza Rysia posługi lektoratu, akolitatu i kandydatury. Jak czytamy na archidiecezja.lodz.pl, uroczystość – z uwagi na obecną sytuację – miała charakter zamknięty i uczestniczyli w niej tylko mieszkańcy seminarium.

“Dziś nasz kleryk Krzysztof, który jest na czwartym roku Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi, przyjął posługę akolitatu” – pochwaliła się wczoraj na stronie internetowej parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Ksawerowie.

Oznacza to, że jest już nadzwyczajnym szafarzem Komunii Świętej, może wystawiać do adoracji Najświętszy Sakrament oraz – pod nieobecność diakona – obmywa naczynia liturgiczne, okadza kapłana i wiernych.
To  kolejny krok kleryka Krzysztofa na drodze do święceń kapłańskich. Przed nim jeszcze święcenia diakonatu.

(Fot. Archidiecezja Łódzka)

Tagi: