FAKTY

Kobiety strajkowały, a ONR wręczył im kwiatki [ZDJĘCIA, VIDEO]

Dziś przed Urzędem Miejskim w Pabianicach odbyła się demonstracja w ramach Międzynarodowego Strajku Kobiet. „Pokażmy rządzącym czerwoną kartkę, pokażmy, co sądzimy o dobrej zmianie!” – tak zachęcano do uczestnictwa. Na Zamkowej zjawiło się ponad 150 osób, również mężczyzn.

– Dlaczego wyszłyśmy dziś na ulice? Aby walczyć o nasze prawa. Nie zgadzamy się na wypowiedzenie konwencji antyprzemocowej, z którą w parze idzie ograniczenie finansowania Centrum Praw Kobiet i innych organizacji zapewniających bezpieczeństwo kobietom. Według PiS zawsze możemy się pomodlić! – powiedziała Aleksandra Stasiak, a zebrani zaczęli skandować: „kobiet prawa, to nie biskupów sprawa!”.

Wspomniano także o „czarnym poniedziałku”, kiedy to dzięki protestom w całej Polsce powstrzymano wprowadzenie ustawy całkowicie zakazującej aborcji. „Chcemy edukacji, nie indoktrynacji!” – krzyczeli demonstrujący. Na transparentach można było przeczytać m.in.: Kaczyński niestety, weź się za kota, a zostaw kobiety; fanatyzm zabija kobiety; dziewczyny już pora wywalić Kaczora.

– Jesteśmy tu dziś wspólnie ponad podziałami, przeciwko obecnym populistycznym rządom nienawidzącym kobiet. Pokażmy im czerwoną kartkę!

Pod koniec zgromadzenia pojawili się działacze pabianickiego ONR – przynieśli ze sobą kilkadziesiąt tulipanów, które wręczali demonstrującym kobietom. Panie chętnie brały kwiatki, ale kiedy przeczytały liścik („Z okazji Dnia Kobiet ONR Wam życzy / Życia bajkowego, pełnego słodyczy / Nie protestujcie, weźcie na wstrzymanie / A każda z Was dzisiaj kwiatuszka dostanie”) oddawały je narodowcom lub wyrzucały.

14 komentarzy do “Kobiety strajkowały, a ONR wręczył im kwiatki [ZDJĘCIA, VIDEO]

  1. Ach bo to trzeba być zaproszonym żeby pokazać własne, odmienne zdanie? I to niby narodowcy i pisiury “indoktrynują”? Wesoło się bawi ta nasza, pożal się Boże opozycja.

  2. byli zaproszeni nie byli, i tak spoznili sie – myslalem, ze od poczatku pogonia z racami, jak to maja w zwyczaju

   1. Póki co obserwując jedną i drugą stronę to jednak ta “zła” narodowa wypada w bardziej ludzki i godny sposób.

 1. Jak nazwać “mężczyznę”, który bierze udział w tzw.strajku kobiet? Prawdziwi mężczyźni będą wiedzieli.

  1. Tak. Taki mezczyzna to kochający i wspierający swoją kobietę facet.
   Tylko ktos zupełnie bez jaj może pomyśleć że jak weźmie udział w takim proteście to stanie się mniej męski.

 2. Jak widzę te całe akcje lewacko kodowe to przypomina mi się dowcip o sraczce i alzheimerze . Biegną ale nie wiedzą dokąd.

 3. Patrzyliśmy na to żałosne widowisko, hucpę w moherach i starszy panów, którzy jak mniemy już nie mogą to chociaż postoją.
  Refleksje:
  – czy oni pokłócili się ze swoim rozumem ?
  – nie są odbiciem woli społeczeństwa, przekroczyli wszelkie bariery przyzwoitości szargając godność własną
  – szkoda, że nie potrafią stuknąć się palcem w czoło.
  Dedykujemy im cytat z Pisma Świętego: Chrystus wołał- ” Panie odpuść im, bo nie wiedzą co czynią”.
  A na marginesie, czy radni JAKSA i DURAJ to jeszcze mężczyźni? czy zmienili płeć i idą z duchem czasów – ale ubaw i heca, nowe pabianickie panie jeszcze bez moherów HA Ha Ha!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *