KRUCHTA

Ksiądz Damian Wyżkiewicz wyróżniony w konkursie „Nauczyciel Roku”

Katecheta w gronie najlepszych „belfrów”.

Ks. Damian Wyżkiewicz CM obecnie uczy katechezy w warszawskich szkołach. Wcześniej uczył pabianicką młodzież, m.in. tę z II Liceum Ogólnokształcącego. Dobrze znany i lubiany; aktywny członek lokalnej społeczności.

Ksiądz, związany niegdyś z parafią NMP Różańcowej, właśnie został jednym z dwóch nauczycieli w Polsce wyróżnionych w konkursie Nauczyciel Roku, organizowanym przez “Głos Nauczycielski” oraz MEN. Nagrodę odebrał na Zamku Królewskim w Warszawie.

Nauczyciele do konkursu zgłaszają się sami, ale powołana przez PAN, MEN i “Głos Nauczycielski” Kapituła ocenia przede wszystkim opinie uczniów, rodziców i innych nauczycieli o danym kandydacie. Jak podkreślają organizatorzy, ważne są zaangażowanie i kreatywność, ważna są pasja i misja.

„Kluczem do bycia dobrym nauczycielem jest przede wszystkim dobry kontakt z młodzieżą, stałe dokształcanie się i podnoszenie kwalifikacji oraz angażowanie w różne działania pozalekcyjne przeznaczone dla uczniów. Prowadzę kółka zainteresowań z historii muzyki i historii sztuki, staram się z każdą klasą umówić przynajmniej raz w roku na wyjście w ciekawe miejsce, np. na kręgle, żeby wspólnie spędzić czas” – powiedział na glos.pl

(Fot. Głos Nauczycielski/glos.pl)


2 komentarze do “Ksiądz Damian Wyżkiewicz wyróżniony w konkursie „Nauczyciel Roku”

Comments are closed.