KRUCHTA

Kwarantanna na plebanii. Co z mszami i spowiedzią?

Kościół został wydezynfekowany. Nabożeństwa odprawiają księża z innych pabianickich parafii.

Na stronie internetowej parafii św. Maksymiliana ukazał się właśnie następujący komunikat:

“W związku z kwarantanną na plebanii informujemy: że nasz kościół jest otwarty i wszystkie Msze święte i nabożeństwa są odprawiane, przez księży z pabianickich parafii.
Kościół został także zdezynfekowany przez profesjonalną firmę. Bardzo prosimy o wyrozumiałość, bo Msze św. które są podwójne, będą odprawiane przez księży na plebanii po uprzedniej informacji.
W czasie kwarantanny nie będzie sakramentu pokuty – spowiedzi, w pilnych sprawach prosimy o kontakt z kapłanem, który odprawia Msze św. Sakrament Namaszczenia Chorych udzielamy po zgłoszeniu na telefon dyżurny: 514 191 832.
Kancelaria Parafialna będzie czynna tylko po południu w godz. 16.00 – 17.30, tylko w ważnych i koniecznych sprawach”.

Przypomnijmy, że wcześniej COVID-19 wymusił dezynfekcję i zmianę organizacji pracy w kościele Miłosierdzia Bożego. Ostatnio koronawirus spowodował śmierć ks. Andrzeja Chmieleckiego, proboszcza parafii św. Mateusza.

Bieżąca sytuacja epidemiczna w powiecie pabianickim

Obecnie aktywnie chorujących na COVID-19 na terenie naszego powiatu jest jest 831 (jeszcze wczoraj – 801 osób). To wzrost o 30, co oznacza przełamanie tendencji spadkowej, która zaznaczyła się w ostatnich dniach (CZYTAJ TUTAJ).

W szpitalach, a więc w poważnym stanie, znajdują się obecnie 55 osoby. Ozdrowieńcy na tę chwilę – 1935, Kwarantanna – 1414. Zgony – 25. Od początku epidemii liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem to 2791.