FAKTY

Linarium zamiast “Parkowej”

Ratusz chce, by w miejscu po kultowej restauracji powstał park aktywności przeznaczony dla dzieci starszych. Obok są huśtawki dla maluchów.

W co będą mogli bawić się starsi? Prezydent zapowiedział, że skorzystają z urządzeń linarnych z mostkami i drabinkami. Całość zajmie ok. 400 m². Będzie nowa piaszczysta nawierzchnia, ogrodzenie (wejście z dwóch stron) i dodatkowe oświetlenie. Prace projektowe już się rozpoczęły, a park aktywności ma zostać oddany do użytku jeszcze w tym roku. Pieniądze na ten cel (200 tys. zł) popłyną z nadwyżki budżetowej.

Budynek popularnej niegdyś restauracji zniknął z parku Wolności w październiku ub. roku. Nie udało się wynająć popularnego za PRL lokalu.

***

Wygląda na to, że park Wolności ma szansę stać się miejscem dla aktywnych pabianiczan. Od 2016 roku co sobotę odbywa się tu parkrun. W czerwcu zostanie oddana do użytku górka aktywności z piramidą linową i tyrolką.  Wieloryb Czuj-Czuj to zadanie realizowane w ramach budżetu obywatelskiego. Może znajdzie się też pomysł na uratowanie strzelnicy?

Tagi: