FAKTY

Mieszkanka zgłosiła dzielnicowego do konkursu. Wygrali oboje…

Pomógł kobiecie uwolnić się od męża alkoholika i odmienił jej życie.

Rozstrzygnięto 11. edycję ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Spośród ponad 100 zgłoszeń, które napłynęły z całej Polski, wyłoniono 5 laureatów. W gronie wyróżnionych (jako jedyny z garnizonu łódzkiego) znalazł się sierżant sztabowy Artur Fraszka – dzielnicowy z komisariatu w Konstantynowie Łódzkim.

Mundur nosi od 11 lat. To prawdziwy policjant pierwszego kontaktu – wysłuchuje mieszkańców i pomaga rozwiązywać ich problemy, często dotyczące przemocy domowej. Tak było w przypadku jednej z mieszkanek Konstantynowa Łódzkiego.

Fraszka zaangażował się w pomoc kobiecie w trudnej sytuacji życiowej. Postąpiła tak, jak poradził i jej życie zmieniło się diametralnie. Jak napisała w podziękowaniu skierowanym na ręce komendanta miejscowego komisariatu, to dzięki dzielnicowemu i innym policjantom z tej jednostki udało jej się osiągnąć spokój psychiczny i uwolnić od męża alkoholika, sprawcy przemocy domowej.

Konstantynowianka zgłosiła też sierżanta Fraszkę do konkursu. Jego postawa oraz zaangażowanie zostało docenione przez organizatorów (Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” IPZ) i kapitułę. Wręczenie wyróżnienia nastąpi podczas centralnych obchodów Święta Policji

To nie pierwszy raz, kiedy nasi policjanci zostali docenieni za szczególną wrażliwość w pełnieniu służby – wcześniej sierżant sztabowy Marta Fałek została wyróżniona za esej „Służba jest dla mnie…” w ogólnopolskim konkursie literackim zorganizowanym przez KWP w Kielcach.