Księża z parafii NMP w Pabianicach potrafią docenić Boskie arcydzieło. Zamiast piętnować za minispódniczkę w kościele opublikowali na Facebooku zdjęcie kuso odzianej parafianki.
Chyba każdy słyszał o kościelnym dress code albo widział plakaty nawołujące do skromnych strojów w kościele. To powszechne zjawisko. Przykładowo duchowni z parafii św. Maksymiliana poprosili o stosowny strój w świątyni.
Niektórzy duszpasterze na stronach internetowych publikują teksty z wyliczeniem, czego należy się wystrzegać, czyli “sukienek oraz bluzek z odkrytymi ramionami i plecami, zbyt głęboko wyciętego dekoltu, spódniczek i sukienek mini, krótkich spodenek, bluzek, które nie zakrywają brzucha, oraz legginsów” (parafia Wszystkich Świętych w Cudzynowicach).
Opcja „zero seksu” (ubiór kobiet) to śródtytuł poradnika zamieszczonego na objawieniepanskie.waw.pl. Czytamy m.in.: “Kobieta powinna przede wszystkim zadać sobie pytanie, czy jej strój nie działa prowokująco, czy nie powoduje skupienia na sobie uwagi innych osób poprzez nadmierne odsłonięcie pewnych części ciała. Szczególnie rażą w tym miejscu i okolicznościach: odsłonięte ramiona, nagie plecy, odsłonięte uda, zbyt głęboko wycięty dekolt. Jeśli kobieta zakładając strój wie, że wygląda w nim powabnie, atrakcyjnie (a wręcz seksownie) – to dla niej wskazówka, że prawdopodobnie ten ubiór nie jest odpowiedni do kościoła”
Na tak jednolitym tle postawa pabianickich księży misjonarzy jest niejako wyłomem. Nie dość, że kobiety o odsłoniętych i niewątpliwie działających na wyobraźnię nogach nie napiętnowali, to jeszcze zrobili zdjęcie i opublikowali w sieci. Data publikacji nietuzinkowej fotografii nie jest przypadkowa. Zdjęcie księża zamieścili wczoraj, podczas Dnia Matki. Widzimy dwie mamy. Jedną z Jezusem, drugą ze swoim synkiem, która, być może, akurat wzdycha do Tej, która wszystko rozumie. W ten sposób poniekąd nadano scenie sakralny wymiar.
W opisie posta znalazła się wypowiedź mocno konserwatywnego papieża Benedykta XVI: “Proszę was, pielęgnujcie bogate dziedzictwo wiary poprzednich pokoleń, dziedzictwo myśli i posługi wielkiego Polaka, papieża Jana Pawła II. Trwajcie mocni w wierze, przekazujcie ją waszym dzieciom”.