ROZRYWKA

Nasza Kinga z nową życiówką

Zawodniczka pabianickiego klubu UKS Azymut Kinga Królik cały czas pnie się w sportowej hierarchii. Ostatnio uzyskała czas niemal 3 sekundy lepszy od jej rekordu życiowego z otwartego stadionu.

Nasza biegaczka została zaproszona na międzynarodowy miting Orlen Copernicus Cup, który po raz 8 gościł w Toruniu. Zawody te są zaliczane do 7 największych mitingów na Świecie w Hali.

22 lutego reprezentantka Pabianic pobiegła na dystansie 1500 m. Był to jej pierwszy bieg w karierze na tym dystansie w zawodach halowych. Bieg miał niesamowitą obsadę. Prym wiodła ekipa Etiopii, na czele z Tsegay Gudaf, która atakując rekord świata uzyskała najlepszy wynik w tym roku na świecie. Kinga uplasowała się na 13 miejscu. Tuż za reprezentantką Czech Kirstiiną Maki, olimpijką z Tokio (1500 m). Za nią uplasowała się Mistrzyni Polski U23 na 1500 i 800 m, a zarazem 7 zawodniczka Mistrzostw Europy U23 (1500 m) Klaudia Kazimierska oraz Beata Topka, medalistka Mistrzostw Polski Seniorów (1500 m brąz, 5000 m złoto), 7 zawodniczka Mistrzostw Europy U23 w biegu na 10 000 m.

Uzyskany przez Kingę czas 4:13,76 jest niemal 3 sekundy lepszy od jej rekordu życiowego z otwartego stadionu. To dobry prognostyk przed startami na jej właściwym dystansie, 3000 m z przeszkodami. Następne zawody to Mistrzostwa Polski Seniorów 4-6 marca w Toruniu.

(Źródło: UKS Azymut)