FAKTY

Obywatelska próba wyrównania terenu

Oddala się perspektywa poszerzenia parkingu przy ul. Wiejskiej, ale pojawiła się oddolna inicjatywa. Wykonanie jest mało profesjonalne oraz fragmentaryczne.

Skutek nietypowej działalności zauważyliśmy dziś na niewyłożonej płytami jumbo części parkingu przy ul. Wiejskiej, koło stacji uzdatniania wody ZWiK. Ktoś wysypał gruz w zagłębienie za krawężnikiem. Wygląda (przynajmniej na pewnym fragmencie) na próbę wyrównania terenu.

O tym, że aby zaparkować koło szpitala przy ogrodzeniu ZWiK, trzeba wjechać na wysoki krawężnik, a potem zaryć się w piachu lub wpaść do dołu z błotem, napisaliśmy TUTAJ.

Do akcji nie przyznaje się Zarząd Dróg Miejskich. – Nikogo tam nie wysyłaliśmy. Zaraz podjedziemy i zobaczymy, jak to wyglada. Nie można wysypywać gruzu w dowolnych miejscach – uslyszeliśmy od wicedyrektora ZDM Sławomira Wasilczyka.

Bój o zwiększenie liczby miejsc parkingowych ma swoją historię (TUTAJ ostatnia z interpelacji radnego Antoniego Hodaka w tej sprawie). Parking miał być ucywilizowany w ubiegłym roku, ale w listopadzie ub. roku okazało się, że konieczne są cięcia w budżecie (CZYTAJ TUTAJ). W tym roku do problemów doszła epidemia i związane z nią konsekwencje finansowe dla samorządów. Dlatego budowa opisywanego parkingu jest w najbliższym czasie nierealna.

 

 

Tagi: