FAKTY

Mocna reakcja. Radny Stanek wezwany na dywanik

Przewodniczący Krzysztof Rąkowski z radnymi koalicyjnego klubu: “Nie zgadzamy się na chamstwo”.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej (12.11.) przewodniczący Krzysztof Rąkowski wezwał szefa klubu radnych PiS na dywanik, nazywając to zaproszeniem na konwent w sprawie wypowiedzi w sieci radnego Piotra Różyckiego. Z internetowego wpisu Koalicyjnego Klubu Radnych wprost wynika, że bezpośrednim impulsem był bardzo enigmatyczny post radnego, dotyczący przemówień oficjeli podczas Narodowego Święta Niepodległości.

Radny Piotr Różycki, nie przytaczając żadnego konkretnego fragmentu, napisał: “Obchody 103 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W Pabianicach tak jak w całej Polsce to moment doniosły. Niestety nie obyło się bez żałosnych nawiązań w wystąpieniach włodarzy miasta i powiatu, których nazwisk, ze zwykłej przyzwoitości, nie wymienię. Takie lokalne für Deutschland, aż dziw, że nie przytoczyli fragmentów “małego księcia”…. Szkoda”.

Krzysztof Ciebiada, szef miejskich struktur PiS, zgadza się z wpisem Piotra Różyckiego. Sam na swoim FB określił przemówienia jako “skandaliczne”.

Czym mogli podpaść nasi oficjele? Najogólniej rzecz ujmując mówili o umiłowaniu wolności, ofiarach w jej imię. Padło, że słowo “patriotyzm” obecnie nie łączy, a dzieli, a słowo “solidarność” traci swoje znaczenie. Pojawił się apel, by przywrócić w kraju normalność, praworządność, poszanowanie drugiego człowieka. Z przemówieniami można zapoznać się TUTAJ.

W oczach działaczy PiS widoczni na zdjęciu panowie to skandaliści.

Koalicyjny Klub Radnych oznajmił: “Kurz po uroczystych obchodach 11 listopada opada, więc warto przypomnieć jak wyglądał opis uroczystości na profilu czołowego polityka pabianickiego PiSu. Radny Różycki przyzwyczaił już wszystkich do swojego zachowania, ale czas powiedzieć temu STOP! W związku z powyższym Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Rąkowski poprosił szefa klubu PiS o spotkanie i interwencję w sprawie zachowania radnego. Radni dodali, że nie zgadzają się “na chamstwo radnego Różyckiego zarówno na sesjach wobec radnych, jak i przede wszystkim w internecie wobec mieszkańców naszego miasta. Tego typu zachowanie obniża powagę całej Rady Miejskiej. Nie możemy się na to godzić”.

Przypomnijmy, że dwa lata temu klub przedstawił swoje stanowisko w kwestii karygodnych zachowań Różyckiego na łamach pabianice.tv w tekście “Apel do władz PiS w sprawie agresywnego radnego”.

Poprawi się?

Nie wiadomo, czy przewodniczący Włodzimierz Stanek przybędzie na “konwent” ani jakie jest jego stanowisko w sprawie. Nie udało nam się z nim skontaktować. Jeśli zechce się wypowiedzieć, umożliwimy to.

Tymczasem miejmy nadzieję, że radny Piotr Różycki przestanie wreszcie jątrzyć, insynuować i obrażać. O jego obelgach pisaliśmy wielokrotnie, potem o braku reakcji ze strony partyjnych przełożonych. Po Senatorze RP spływa, jak jego podwładny obraża pabianiczan – to tytuł jednej z publikacji, w której mowa o wyczynach chamskiego radnego.

Po Senatorze RP spływa, jak jego podwładny obraża pabianiczan

(Fot. Ewaryst Hodak)