FAKTY

Okradł rowerzystkę jadąc na rowerze

Kryminalni z Komisariatu Policji w Konstantynowie Łódzkim zatrzymali 22-latka. Mężczyzna okradł rowerzystkę przejeżdżając obok niej swoim jednośladem. Teraz odpowie za popełnione przestępstwo.

Cała sprawa miała swój początek 6 kwietnia przed godziną 5.00 rano. Do komisariatu zgłosiła się 46-letnia mieszkanka, która zawiadomiła o kradzieży torebki, a w niej telefonu komórkowego, dokumentów oraz pieniędzy. Z relacji zgłaszającej wynikało, że kiedy jechała rowerem do pracy przejechał obok niej inny kierujący jednośladem i ukradł kobiecie z koszyka rowerowego damską torebkę. Pokrzywdzona wyceniła straty na ponad 1.000 zł.

Policjanci natychmiast zajęli się sprawą. Prowadzone działania oraz znajomość lokalnego środowiska przestępczego pozwoliła im na ustalenie personaliów sprawcy. 26 kwietnia stróże prawa zapukali do drzwi 22-latka. Był zaskoczony wizytą mundurowych. Usłyszał już zarzuty kradzieży działając w warunkach recydywy. Za ten czyn grozi mu kara do 7, 5 roku pozbawienia wolności. Mężczyzna był wcześniej karany za podobne przestępstwa. Podczas przesłuchania 22-letni mieszkaniec Konstantynowa przyznał się do kradzieży. Policjanci odzyskali także część skradzionego mienia.

(Źródło: KPP Pabianice)