ROZRYWKA

Premiera w TOMI: “Co w duszy gra”. I nie tylko

W piątek w kinie TOMI  premiera “Co w duszy gra”. Rośnie zainteresowanie kinem rodzinnym. Wzięcie mają też horrory. Przed nami maraton komediowy, a 8 marca – retransmisja z moskiewskiego teatru Bolszoj.

Animacja studia Disney/Pixar “Co w duszy gra” właśnie stała się laureatem Złotych Globów w dwóch kategoriach: “Najlepszy film animowany” i “Najlepsza muzyka”.
Dla naszego kina jest to ważna premiera również dlatego, że widzimy ogromne zainteresowanie kinem rodzinnym – mówi Jacek Chmielewski z kina TOMI.

Od 12 lutego największym zainteresowaniem cieszył się “Scooby-Doo” oraz “Tajemniczy ogród”. Każdy z tytułów przyciągnął ponad 400 widzów mimo, że filmy były wyświetlane przez długi czas jeszcze przed ogłoszeniem drugiego zamknięcia kin. Oczekiwania przerosła również frekwencja na Seansach Przyjaznych Sensorycznie. Przy ściszonym dźwięku i półmroku na sali najmłodsi widzowie oglądali Filemonka Bezogonka, który pojawi się również w najnowszym repertuarze. Do wyboru w ramach cyklu będzie również “Basia”.

– Błyskawiczne otwarcie się 200 kin tradycyjnych i zbudowanie bogatych repertuarów (na ich powstanie, publikację i promocję mięliśmy 4 dni robocze) oraz tęsknota widzów za dużym ekranem przełożyły się na frekwencję i pokazały możliwości kin lokalnych – dodaje Jacek Chmielewski z kona TOMI.

Nasze kino odnotowało dużą zmianę w sposobie płatności. Wolumen zakupów drogą elektroniczną z ok 40% wzrósł do niemal 80%.

Zwiększonym zainteresowaniem cieszy się program Kino z Klasą. Niemal codziennie TOMI odwiedzają grupy przedszkolne i szkolne korzystając z wyłączności na widownię. Uczniowie, są wcześniej informowani o zakazie spożywania posiłków w obrębie kina a ich postępowanie, zgodne z wytycznymi sanitarnymi jest wzorowe. Część młodych widzów decyduje się na zakupy w bufecie po filmie, na wynos.

Na uwagę zasługuje również maraton horrorów, który w dwa wieczory zgromadził przeszło 130 osób. Odpowiadając na prośby widzów Tomi pracuje nad maratonem komediowym, który wystartuje w II połowie marca. W piątek jako maraton nocny, a w niedzielę w samo południe.

Wydarzenie specjalne w Dzień Kobiet w kinie  TOMI – retransmisja z moskiewskiego teatru Bolszoj.

Uwaga, konkurs
Mamy dla Was 3 pojedyncze bilety na film “Co w duszy gra”, do wykorzystania w dowolnym terminie do 8 marca. Aby je zdobyć, należy podać tytuł ulubionego filmu wraz z krótkim, maksymalnie trzyzdaniowym uzasadnieniem wyboru. Decyduje kolejność odpowiedzi przesłanych na adres: kontakt@pabianice.tv