PORADNIK ROZRYWKA

Co zobaczyć w TR Warszawa?

TR Warszawa to teatr, który zachwyca, szokuje, edukuje, a także uwrażliwia na sztukę i problemy współczesnego świata. Spektakle, które oferuje teatr to przede wszystkim innowacyjne dramaty, poruszające społeczne, kulturalne, ekologiczne i polityczne kwestie.
Repertuar TR Warszawa

Sztuki reżyserowane są przez wybitnych twórców, np. przez dyrektora artystycznego TR Warszawa, który dzięki gościnnym występom na całym świecie zyskał międzynarodową renomę. Jarzyna wystawiał głównie odważne oraz innowacyjne dramaty klasyczne i współczesne, a także adaptacje popularnych powieści europejskich.

Charakterystyczną cechą jego twórczości jest łączenie rozmaitych gatunków teatralnych, szukanie nowych rozwiązań i języka teatralnego. Jego pracę można podziwiać w wielu spektaklach teatru, m.in. takich jak “2020: Burza”, “4.48 Psychosis” i “Inni ludzie”.

W ramach linii międzynarodowej TR Warszawa możne zobaczyć pracę najważniejszych zagranicznych reżyserów, m.in. Luka Percevala, Kornéla Mundruczó, czy też René Pollescha.

Dodatkowo w repertuarze pojawiają się dzieła co najmniej dwóch młodych reżyserów/ek lub dramatopisarzy/ek Dzięki programowi Debiut TR na scenie można podziwiać spektakle takie jak “Serce” Wiktora Bagińskiego oraz “Tom na wsi” Wojtka Rodaka.

Polecane spektakle w TR Warszawa

W repertuarze TR Warszawa miłośnicy sztuki i kultury poza genialnymi spektaklami znajdą też mnóstwo innych wspaniałych wydarzeń. Są to m.in. czytania performatywne, webinary oraz warsztaty.

Najnowszym przebojem TR Warszawa jest “Tom na wsi” w reżyserii Wojtka Rodaka. Wzruszająca i dosadna historia o stracie, wykluczeniu, potrzebie miłości i akceptacji. Główny bohater – Tom to chłopach z dużego miasta. W związku z tragiczną śmiercią swojego chłopaka wyjeżdża na wieś, gdzie odbywa się pogrzeb. Tam poznaje rodzinę byłego kochanka, która nie miała nawet pojęcia o istnieniu Toma.

Docenianą sztuką jest też “Serce” Wiktora Bagińskiego. Na wpół biograficzna oraz inspirowana opowiadaniem Josepha Conrada porusza do szpiku kości. Główny bohater – czarnoskóry Polak poszukuje swojego biologicznego ojca, który porzucił go, gdy ten był noworodkiem. .

Aktualny repertuar TR Warszawa i bilety znajdziecie tutaj: https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/tr-warszawa,118

 

(tekst partnerski)