FAKTY

Prezydent nazmyślał

Prezydent nie miał podstaw prawnych, by sięgnąć do zastrzeżonych dokumentów. Powiedział publicznie, że kazał mu to zrobić Komisarz Wyborczy. A to nieprawda.

Nadzwyczajną gorliwością wykazał się Grzegorz Mackiewicz w tropieniu Jarosława Lesmana (PiS). Nie wystarczyły mu dane dotyczące meldunku, zainteresował się także transakcjami radnego.

Radny Piotr Różycki na ostatniej sesji drążył, na jakiej podstawie prawnej oparł się prezydent pozyskując dane z aktów notarialnych. Dokumenty te są bowiem przesyłane przez notariuszy do urzędów wyłącznie w celu ustalania opłat planistycznych. Mówi o tym  Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

Z dyskusją można się zapoznać od 18. minuty nagrania. Najbardziej dobitne stwierdzenie prezydenta pada w czasie 20 min. i 45 sek. (pogrubione zdanie). Oto fragmenty:

Mackiewicz: „Panie radny, być może czytał pan wystąpienie komisarza wyborczego, który nakazuje mi podjęcie niezbędnych kroków w celu wyjaśnienia sprawy. Czy według pana posiadanie takiego dokumentu i prośba organu w postaci organu wyborczego o udostępnienie wszelkich, niezbędnych dokumentów, to mam je w tym momencie pokazać czy też nie pokazać? Bo nie za bardzo rozumiem. Bo jeżeli organ mnie prosi o takie dane to ja mam obowiązek chyba. (…) Drodzy państwo, czy mieliście państwo okazję przeczytać pismo komisarza wyborczego czy nie?  Jednoznacznie wskazuje, jakie dokumenty mam mu dostarczyć”.

Jak ustaliliśmy, Komisarz Wyborczy w Łodzi wnosił tylko o niezbędne czynności, nie wskazuje w ogóle na żadne konkretne dokumenty. Tutaj można przeczytać pismo Komisarza, a tu wynik dochodzenia przeprowadzonego przez Grzegorza Mackiewicza, z dodatkowymi danymi, pozyskanymi w kontrowersyjny sposób.

Dodatkowo od sędziego Tomasza Szabelskiego, Komisarza Wyborczego w Łodzi, otrzymaliśmy następującą odpowiedź: „Procedura kontroli miejsca zamieszkania Pana radnego pozostawała w całości do decyzji Prezydenta Pabianic, jako organu prowadzącego ewidencję ludności i rejestr wyborców. Komisarz Wyborczy tym samym nie zwracał się o udostępnienie danych wynikających z aktów notarialnych”.

10 komentarzy do “Prezydent nazmyślał

 1. Prezydent postąpił bardzo dobrze.
  A redakcja jakby chciała to szybko ustaliła by miejsce przebywania tego pana i jego rodziny.

 2. Prezydent nie ma wstydu. Klamie publicznie. Nie powinno mu to ujść na sucho. To ze na niego jyz nie zagłosuje ma jak w banku. Kazdemu powiem, co za ziołko z niego

 3. Proponuje sondę wśród mieszkańców Gdzie mieszka dr Lesman , bo chyba celowo się mówi o wszystkim tylko nie o tym .

 4. Prosze nie odrwacac uwagi od skandalu, jakiego dopuscił sie już nie moj prezydent. O p. Lesmanie nie trzeba robić sondy, o jego problemie z wymeldowaniem było pisane wiele razy i wszedzie. Bardzo proszę nie kłamac, ze “o tym” sie nie mówi. SZrzecze? Jestyem zdruzgotana żenującą postawą prezydenta Pabianic.

 5. Ustawa karno-procesowa w przepisie art. 304 § 1 k.p.k. stanowi o tzw. powszechnym społecznym obowiązku zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, ciążącym na każdym, kto dowiedział się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu. Natomiast kolejny paragraf przywołanego unormowania nakłada na instytucje państwowe i samorządowe prawny obowiązek zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, jeżeli instytucje te dowiedziały się o jego popełnieniu w związku ze swą działalnością (indywidualny prawny obowiązek denuncjacji ciążący na instytucjach państwowych i samorządowych).

  1. Widać, że JA tylko czytać ale JA nie rozumić co JA czytać. W podanej definicji jest takie słowo “PRZESTĘPSTWO” Rusz zwojem Cebulo co przestępstwem jest a co nie jest. Każda czynność urzędowa choćby ustalenie miejsca pobytu musi być przeprowadzona na podstawie przepisów prawa i w granicach prawa. Rusz zwojem Cebulo po raz drugi i rozszyfruj słowo czynność.

 6. Piguła, a wiesz że towarzysz pączek ma kolejny stołek? tym razem w radio łódź. I kolejne pieniążki do kieszonki. Jest już jak choinka.
  A ty? Wykształcenie to samo, doświadczenia też brak i………. stołka nadal nie dają. Gorszy sort jesteś w tym klanie hihihi

  1. Niedouczona cebula to pewnie Pana żona hiihihi. Dobre hihihi.
   Typowa sałatka dla urzędasa hihi. Burak z Cebulą pod Koronami w przerwie obiadowej hihihi.
   Pozdrowienia z hihihi ale Pana nie stać tak mi przykro hihihi

 7. Cytat ” jest przeciwny sitwie i obsadzaniu stanowisk osobami bez kompetencji, tylko dlatego, że należą do określonej partii. Przyczyną bezrobocia wśród wykwalifikowanych, uczciwych ludzi są niekiedy układy polityczne i towarzyskie, przez które do ratusza i podległych miastu jednostek trafiają osoby bez kompetencji – tylko dlatego, że należą do określonej partii czy środowiska. Jeśli zostanę prezydentem, nie będzie zgody na to.”

 8. Komisarz Wyborczy w swoim piśmie wyraźnie wskazał, iż nie wydał żadnego polecenia dotyczącego kontroli miejsca zamieszkania p. Lesmana. O decyzji prezydenta można powiedzieć krótko: SKŁAMAŁ. o TAKIEJ SYTUACJI, ŻE KTOŚ SKŁAMAŁ PISAŁA TZW. “BIEDRONKA”, ZROBIŁA Z TEGO WIELKIE LARUM I STWIERDZIŁA WYROK : 3 LATA. Niech teraz zajmie właściwe stanowisko i napisze tak jak wtedy.
  Należy się spodziewać, że NA PEWNO stchórzy. Nie może pisać to co należałoby, bo ucięłaby sobie dopływ gotówki jaki płynie z Urzędu Miasta, a te kasą zarządza wyłącznie p. Mackiewicz. Nikt nie ugryzie reki, która ją karmi i napełnia koryto. Z tej sytuacji wyciągamy wniosek: działają nieformalne powiązania, koneksje towarzyskie i wskazywanie palcem czego tej gazecie pisać nie wolno.TAKA JEST RZECZYWISTOŚĆ W TYM MIESCIE.

Comments are closed.