FAKTY

Samochód wpadł przez okno do zamieszkałego budynku

Mieszkańcy kilka minut przed zdarzeniem opuścili pokój.

“Samochód osobowy wbił się w budynek – jedna osoba uwięziona w pojeździe” napisali strażacy z Konstantynowa Łódzkiego na swoim profilu FB.
Jak relacjonują, zdarzenie miało miejsce wczoraj po godz. 23.00. O  godzinie 23.21 zostali zadysponowani do wypadku drogowego na ulicy Łaskiej w Konstantynowie Łódzkim. Ze zgłoszenia wynikało, iż samochód osobowy uderzył w budynek – w pojeździe miała być uwięziona jedna osoba.
Na miejscu zdarzenia okazało się, że samochód osobowy – jadący od ulicy Kilińskiego nie zatrzymał się na skrzyżowaniu, wybił się na krawężniku, przeleciał przez barierki i… przez okno wpadł do budynku wielorodzinnego. W chwili przybycia służb ratowniczych poza budynkiem znajdowały się już cztery osoby, kolejne pięć zostało ewakuowanych przez strażaków.
Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeszukaniu pomieszczeń i wykonaniu dostępu do uwięzionej w pojeździe kobiety. Strażacy nawiązali kontakt z poszkodowaną, usunęli dach w samochodzie, udzielili pierwszej pomocy. Po kilku minutach od przybycia pierwszego zastępu była już poza pojazdem (ewakuowana na desce ortopedycznej). Została przekazana pod opiekę przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego.
Wiele szczęścia w tej sytuacji mieli lokatorzy mieszkania do którego wpadł samochód, kilka minut przed zdarzeniem opuścili pechowy pokój… Część mieszkańców noc spędziła w lokalach zastępczych wskazanych przez gminę.
W wyniku zdarzenia ranna została jedna osoba – kierowca samochodu osobowego. To 23-letnia mieszkanka Konstantynowa Łódzkiego. Pobrano jej krew do badania.
Na miejscu pracowali: OSP Konstantynów, JRG Pabianice, Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Nr 11 w Łodzi, Komendant Powiatowy PSP w Pabianicach, Zespół Ratownictwa Medycznego, policjanci i nadzór budowlany.

(Fot. OSP Konstantynów)

Tagi: