ROZRYWKA

Sukces żeglarzy z Pabianickiego Klubu Sportów Wodnych

Zakończyli sezon ogólnopolskim sukcesem.

Załoga Pabianickiego Klubu Sportów Wodnych zwyciężyła Regaty o Puchar Prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego stając się jednocześnie najlepszą amatorską załogą sezonu 2021. Zawody odbyły się na łódkach typu Jacht2020. PKSW  reprezentowała załoga w składzie: Krzysztof Łazarski (sternik), Beata Studzińska, Piotr Liczbiński.

Regaty odbyły się w ubiegły weekend (16-17 października) w Górkach Zachodnich w Narodowym Centrum Żeglarstwa AWFiS. Wystartowało 8 drużyn. Nasza załoga ciągle utrzymywała się na prowadzeniu, zajmując przemienne I, II i II miejsca. Pierwszego dnia żeglarze rywalizowali na wodach Zatoki Gdańskiej, gdzie zmierzyli się z warunkami zatokowymi – wysoką falą, mocnym wiatrem. W  niedzielę żeglowali na rozlewisku Martwej Wisły  w bardziej śródlądowych warunkach. Warunki pogodowe nie były łatwe. Wiatry z kierunku południowo-zachodniego o prędkości 10-12 węzłów, w szkwałach dochodziły do 18.

 

Jak podaje portal glosmazur24.pl, “Dla Krzysztofa Łazarskiego był to już drugi tryumf w regatach o Puchar Prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego. W ubiegłym roku, startując w raz z bratem Pawłem Łazarskim (sternik) oraz Aleksandrą Mądrych, zwyciężył reprezentując Mrągowo.

Do Pabianickiego Klubu Sportów Wodnych trafił Puchar Prezesa PZŻ na dwa miesiące – jest on przejściowy. Później pojedzie do Warszawy, gdzie zostanie umieszczona tabliczka ze składem zwycięskiej drużyny.

(Fot. PKSW)