KOMUNIKACJA

Trzy dodatkowe pociągi dalekobieżne pojadą przez Pabianice [NOWY ROZKŁAD JAZDY]

Do Krakowa dojedziemy w 3 godziny i 20 minut. Czas przejazdu z Pabianic do Gdańska wyniesie tylko 4 godziny i 22 minuty.

Od niedzieli, 29 sierpnia, wejdzie w życie modyfikacja kolejowego rozkładu jazdy. Z Pabianic będą odjeżdżać trzy dodatkowe pociągi pośpieszne do Gdyni. Do Gdańska dojedziemy z Pabianic już w 4 godziny i 22 minuty. „Hutnik” zawiezie nas do Bielska Białej, „Doker” do Katowic, a „Witkacy” do Zakopanego przez Kraków. Zmieniony rozkład będzie ważny do 6 listopada.

Pociąg IC „Hutnik” pojedzie w relacji Gdynia Główna – Pabianice – Bielsko Biała Główna. Do Gdyni dotrze przez Kutno, Toruń, Bydgoszcz i Gdańsk. W kierunku Bielska Białej trasa przebiega przez Częstochowę i Katowice.

TLK „Doker” będzie natomiast kursował na trasie Gdynia Główna – Pabianice – Katowice. W kierunku Gdyni pojedzie przez Inowrocław, Bydgoszcz i Gdańsk. Czas przejazdu z Pabianic do Gdańska wyniesie tylko 4 godziny i 22 minuty (odjazd z Pabianic o 16:16, przyjazd do Gdańska o 20:38).

Kolejny dodatkowy pociąg, który pojedzie przez Pabianice, to IC „Witkacy” (pod tą nazwą do końca sierpnia) / IC „Sukiennice” (od września). Będzie kursował w relacji Gdynia Główna – Pabianice – Kraków Główny – Zakopane. Do Gdyni zawiezie nas przez Kutno, Toruń, Bydgoszcz i Gdańsk. Do Krakowa dojedziemy w 3 godziny i 20 minut przez Tomaszów Mazowiecki i Włoszczowę Północ. Od września na trasie Kraków – Zakopane będzie uruchamiana autobusowa komunikacja zastępcza.

TUTAJ kolejowy rozkład jazdy ważny od 29 sierpnia do 6 listopada 2021: