OPINIE

Strzelnica: Tu na razie gruzowisko, ale będzie kąpielisko?

Dziś (17.02.2016) na terenie rozbiórki warsztatów przy ZS nr 1 starosta Krzysztof Habura obiecał, że w drugiej połowie 2018 w tym miejscu będzie pływalnia z aquaparkiem i lodowisko. W obiecywaniu wspierał go dzielnie wicestarosta Robert Jakubowski. Samemu pomysłowi stuknęły już blisko dwa lata i był wykorzystywany w kampanii wyborczej Platformy Obywatelskiej. Politycy zapewniali, że będziemy się pluskać już w 2017 roku. Budowa pochłonie ponad 20 milionów złotych.

Starosta powiedział dziś: „Chcemy zdementować informację, która pojawiła się w przestrzeni publicznej, że nie będzie krytej pływalni”. Abstrahując od przewidywań radnego Marka Błocha z PiS starosta dementował faktycznie słowa własnej rzeczniczki, która dziennikarce miesięcznika „PabiaNICE” powiedziała: – W tej chwili trudno cokolwiek powiedzieć. To zależy, czy i kiedy pozyskamy pieniądze”. To właśnie owo CZY stawia inwestycję pod znakiem zapytania.

Następnie ojciec powiatu jął wyliczać potencjalne i obiecujące zarazem źródła: Ministerstwo Sportu, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska,  Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego (nasz powiat ma wyłożyć 4 mln złotych). Habura wyraził też nadzieję, że w staraniach pomoże mu senator PiS Maciej Łuczak, bo minister Biernat (PO) był dla inwestycji powiatowych łaskawy. Nie jestem na szczęście na miejscu senatora Łuczaka, bo gdyby tak było, najpewniej zestawienia z Biernatem bym nie przetrzymała. Ale swoja drogę ciekawa jestem, ile inicjatyw PiS wspomógł minister Andrzej Biernat? Śmiem twierdzi, że żadnej. Senator pomóc może, jeśli według niego ta inwestycja ma sens. Czy przetestuje bezinteresowność Habury? Skoro tak staroście zależy na tym, byśmy śmigali na łyżwach i się brzechtali, to jeśli Łuczak  z PiS pomoże, niech Habura zrezygnuje z lansowania się na projekcie. Obaj zresztą niech siedzą wtedy cicho. Tak byłoby uczciwie.

Zagadkowa i śliska jest sprawa samolotu Iskra, który dotąd znajduje się na terenie rozbiórki. Starosta najwyraźniej nie uzgodnił wspólnej wersji „zeznań” z dyrektorem ZS nr 1 Pawłem Szałeckim albo totalnie nie ogarnia tematu (a tu już kompromitacja!). Krzysztof Habura, odpowiadając na moje pytanie, powiedział dziś ustami swojego wice (sam miał problem z wykrztuszeniem czegokolwiek), że samolot zostanie najprawdopodobniej przekazany placówce oświatowej. Jakiej – tego jeszcze nie wiadomo. Z kolei  dyrektor Szałecki wyznał „Życiu Pabianic”, że “za zgodą Starostwa zdecydowaliśmy się wystawić ją na sprzedaż. Wpłynęły cztery oferty, trzy na piśmie, a jedna ustna. Wybraliśmy najlepszą – tłumaczy Szałecki”. Samolot , jak podaje “ŻP”, w styczniu tego roku kupił pasjonat lotnictwa z okolic Bełchatowa.

Przysłowiowej kupy się to nie trzyma. Czy taką samą ściemą jest basen?

Magdalena Hodak

Jeden komentarz do “Strzelnica: Tu na razie gruzowisko, ale będzie kąpielisko?

  1. Ministerstwo Sportu może dać najwyżej 30 % czyli 6 mln ale abstrahując od tego za 20 basen i lodowisko to chyba ściema i to duża

Comments are closed.