KOMUNIKACJA

Ukraińcy nie pojadą autobusami MZK bezpłatnie

Radny miejski PiS Tadeusz Gęs zawnioskował do prezydenta, by obywatele UA jeździli miejską komunikację nieodpłatnie. Grzegorz Mackiewicz odpowiedział, że darmo mogą jeździć, ale tylko Z41.

Darmowe przejazdy Z41 to skutek decyzji łódzkich radnych. Linię obsługuje MPK Łódź. Zwolnienie z posiadania ważnego biletu przez uchodźców z Ukrainy ma obowiązywać do 3 czerwca br. Prawo do bezpłatnych przejazdów będzie przysługiwać obywatelom Ukrainy, którzy przekroczyli granice ukraińsko-polską po 23 lutego 2022 roku.

Bezpłatne przejazdy komunikacja miejską dla obywateli UA wprowadza coraz więcej miast. Prezydent Pabianic odpowiedział radnemu: “uprzejmie informuję, że osoby te mogą bezpłatnie korzystać z autobusów linii Z41 finansowanych przez Miasto Pabianice, które zapewniają obsługę komunikacyjną niemal całego miasta oraz łączą Pabianice z Ksawerowem i Łodzią”. Dodał: “Oczekujemy na rządowe regulacje precyzujące zasady finansowania przejazdów środkami transportu publicznego dla uchodźców z Ukrainy”.

Nie wiadomo, co dokładnie kryje się pod tym zdaniem. Być może rząd postanowi odgórnie dofinansować przejazdy dla uchodźców na terenie miast.

Interpelacja i odpowiedź TUTAJ.