FAKTY

Wypadek na Nawrockiego – auto uderzyło w kamienicę

Do zderzenia dwóch aut osobowych (Citroena i Audi) doszło ok. godz. 20.30 na skrzyżowaniu Nawrockiego – 20 Stycznia. Audi pchnęło aż w pobliże kwiaciarni (na zdjęciu głównym), a po uderzeniu w ścianę budynku niemal pionowo zatrzymało się na dwóch kołach, wspierając się o latarnię.

Samochód, którym podróżowała piątka młodych ludzi, wylądował kilkanaście centymetrów od instalacji gazowej. Ze wstępnych informacji wynika, że nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Trwają ustalenia dotyczące przebiegu zdarzenia.

Strachu najedli się mieszkańcy: – Siedziałam, oglądałam telewizję i nagle huk! Posypała mi się ściana, wszędzie biało – powiedziała nam roztrzęsiona lokatorka. Jej córka dodała: – Co chwila dochodzi tu do wypadków i nikt z tym nic nie robi.

O zmiany tym miejscu apelowali m.in. Włodzimierz Stanek i Piotr Różycki.

W kadencji 2014-2018 wiele tematów, o które zabiegałem jako radny udało się zrealizować. Są także tematy takie, o które trzeba jeszcze powalczyć. Od ponad roku czynię starania o poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic Nawrockiego/20 Stycznia w Pabianicach. Mieszkańcy miasta zgłaszają to miejsce jako niebezpieczne. Kierowcy narzekają na trudności przy skręcie w lewo z podporządkowanej 20 Stycznia. Składałem już kilka interpelacji w tej sprawie ale ciągle jest to walenie głową w mur. Tematu nie odkładam jednak na półkę "niemożliwe do realizacji". Wracamy do tematu tego skrzyżowania, naszym zdaniem powinna tam funkcjonować sygnalizacja świetlna lub może małe rondo. Co myślicie Państwo o takim rozwiązaniu? Czekamy na Państwa opinie.

Opublikowany przez Włodzimierz Stanek Niedziela, 17 grudnia 2017

 


4 komentarze do “Wypadek na Nawrockiego – auto uderzyło w kamienicę

  1. Czy ktoś władny może poprawić drugie zdanie? Co oznacza, że Audi “pchnęło”?!

    1. To oczywiste, że siła bezwładu ,,pchnęła” Audi na ścianę domu. Jak wolisz po łacinie, to inercja pchnęła. Na każdej krzyżówce rondo? Jak się jedzie szybko, to żadne rondo nie uchroni. Jeździmy wedle przepisów, 50-60/h a nie jak Mackiewicz czy Stanek.

      1. Dziękuję, teraz jest dla mnie wszystko jasne. Mimo wszystko chciałbym poznać imię i nazwisko kierowcy, który tę całą inercję spowodował.

Comments are closed.