FAKTY

Wypadek na Nawrockiego – auto uderzyło w kamienicę

Do zderzenia dwóch aut osobowych (Citroena i Audi) doszło ok. godz. 20.30 na skrzyżowaniu Nawrockiego – 20 Stycznia. Audi pchnęło aż w pobliże kwiaciarni (na zdjęciu głównym), a po uderzeniu w ścianę budynku niemal pionowo zatrzymało się na dwóch kołach, wspierając się o latarnię.

Samochód, którym podróżowała piątka młodych ludzi, wylądował kilkanaście centymetrów od instalacji gazowej. Ze wstępnych informacji wynika, że nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Trwają ustalenia dotyczące przebiegu zdarzenia.

Strachu najedli się mieszkańcy: – Siedziałam, oglądałam telewizję i nagle huk! Posypała mi się ściana, wszędzie biało – powiedziała nam roztrzęsiona lokatorka. Jej córka dodała: – Co chwila dochodzi tu do wypadków i nikt z tym nic nie robi.

O zmiany tym miejscu apelowali m.in. Włodzimierz Stanek i Piotr Różycki.

 


4 komentarze do “Wypadek na Nawrockiego – auto uderzyło w kamienicę

  1. Czy ktoś władny może poprawić drugie zdanie? Co oznacza, że Audi “pchnęło”?!

    1. To oczywiste, że siła bezwładu ,,pchnęła” Audi na ścianę domu. Jak wolisz po łacinie, to inercja pchnęła. Na każdej krzyżówce rondo? Jak się jedzie szybko, to żadne rondo nie uchroni. Jeździmy wedle przepisów, 50-60/h a nie jak Mackiewicz czy Stanek.

      1. Dziękuję, teraz jest dla mnie wszystko jasne. Mimo wszystko chciałbym poznać imię i nazwisko kierowcy, który tę całą inercję spowodował.

Comments are closed.