FAKTY PORADNIK

Bezpłatne badania i akcja szczepień przeciwko COVID-19

Prezydent Pabianic i Zakłady Farmaceutyczne Polpharma zapraszają. Na chętnych czekają preparaty Johnsona.

21 sierpnia (sobota) w Pabianicach odbędzie się zainicjowany przez prezydenta Grzegorza Mackiewicza Dzień Zdrowia. Mieszkańcy będą mogli zaszczepić się przeciwko COVID-19, a także skorzystać z bezpłatnych badań kardiologiczno-diabetologicznych w ramach ogólnopolskiego programu Strefa na Zdrowie Polpharmy.

Gdzie?

Akcja zostanie przeprowadzona w Szkole Podstawowej Nr 16 przy ulicy 20 Stycznia 9/13 (wejście od ul. Bocznej) w godz. 10.00 – 15.00 mieszkańcy Pabianic będą mogli skorzystać z możliwości zaszczepienia szczepionką Janssen firmy Johnson&Johnson, natomiast w godzinach 10:00-18:00 po uprzednim umówieniu telefonicznym będą mogli wykonać następujące badania i konsultacje w ramach Strefy na Zdrowie Polpharmy:
-Profil lipidowy – badanie: trójglicerydów, cholesterolu całkowitego i frakcji cholesterolu zawierających odpowiednio LDL i HDL,
-EKG i ciśnienie tętnicze,
-INR i czas PT – badanie wykrywające zaburzenia w krzepnięciu krwi,
-Hemoglobina glikowana – badanie oceniające średnie stężenie glukozy we krwi w okresie ostatnich 6 tygodni.

Zapisy telefoniczne. Kiedy?

pn-sb, w godzinach 16.00-20.00 pod numerem: 662 378 062

Dlaczego?

Ideą akcji profilaktyki prozdrowotnej Strefa na Zdrowie Polpharmy jest ułatwienie dostępu do badań, porad lekarskich i edukacji zdrowotnej pacjentom w wieku powyżej 40 roku życia.
Dobór badań i konsultacji nie jest przypadkowy. Do tej pory były to specjalizacje, do których najdłużej oczekuje się na wizytę, stąd przez wiele lat prowadziliśmy badania endokrynologiczne, okulistyczne, kardiologiczne i pulmonologiczne. W tym roku sytuację odmieniła pandemia i zgodnie z ekspertami uznaliśmy, że profil badań kardiologiczno-diabetologicznych jest najbardziej pożądanym dla polskich pacjentów – mówi Marta Gawrylik, koordynator akcji Strefa na Zdrowie Polpharmy.