KOMUNIKACJA

FlixBus do Pragi i na lotnisko. Sprzed dworca PKP

FlixBus wozi  nas do Pragi, na lotnisko Chopina i do Wrocławia. Autokary linii N1300, łączącej stolice Polski i Czech, teraz zatrzymują się także w Pabianicach przy dworcu PKP.

Autobusy odjeżdżają codziennie ze stanowiska nr 2 przy Dworcu PKP. Do Warszawy ruszają o godz. 6:15. Zatrzymują się w Łodzi na dworcu Fabrycznym oraz w Warszawie przy lotnisku Chopina (o 8:35) i na dworcu Zachodnim (o 8:55). Z Warszawy Zachodniej do Pabianic można wrócić o 21:00, natomiast 20 minut później autobus odjeżdża z lotniska Chopina.

Do Pragi zielony autokar FlixBus odjeżdża z Pabianic codziennie o godz. 23:35. Zatrzymuje się w Warszawie (na placu Grunwaldzkim i dworcu autobusowym), w Libercu i Pradze. Na główny dworzec autobusowy Florenc w stolicy Czech autobus przyjeżdża o godzinie 7:00. Kurs powrotny zaczyna się w Pradze o 23:00. Autobus dociera do Pabianic po 7 godzinach – o 6:10.

Bilety dostępne on-line lub trzech stacjonarnych punktach sprzedaży w mieście. Rozkład jazdy TUTAJ

Przy dworcu kolejowym został utworzony przystanek przeznaczony dla przewoźników autokarowych. Od grudnia zatrzymują się tam autobusy PKS Wieluń (zapewniające dojazd do Łodzi, Łasku, Widawy czy Wielunia), a teraz także międzynarodowa linia FlixBus. W tym miejscu postój mają również autobusy linii pracowniczych.

O to, aby przewoźnik rozszerzył swoją ofertę przewozową na postój w Pabianicach, zabiegał Urząd Miejski – mówi Aneta Klimek, rzecznik prezydenta Pabianic. I zaznacza: – Dworzec PKP stał się zintegrowanym węzłem komunikacyjnym, gdzie podróżni mają do dyspozycji nie tylko autobusy miejskie i pociągi, ale także autobusy międzymiastowe i pracownicze.

Podróżni mogą korzystać z parkingu oraz budynku dworca z ogrzewaną poczekalnią i bezpłatną toaletą.