KOMUNIKACJA

Od dziś bezpośrednie pociągi do Lublina, Ełku i Zgorzelca. Znikają “Karkonosze”

Nowy rozkład jazdy pociągów od 12 grudnia. Na portalpasazera.pl warto sprawdzić co i jak przed podróżą.

Kolej staje się atrakcyjniejsza w woj. łódzkim. Od 23 grudnia, po przerwie pojadą pociągi na zmodernizowanej trasie z Łodzi do Kutna. Pasażerowie skorzystają z wygodnych peronów w Zgierzu, Ozorkowie, Sierpowie i Łęczycy.

Jak czytamy na komunikacjapabianice.pl, pabianiczanie zyskają bezpośrednie pociągi do Lublina, Ełku i Zgorzelca, kursy POLREGIO do Warszawy oraz piątkowe i niedzielne połączenia ŁKA z Poznaniem. Łódzka Kolej Aglomeracyjna uruchomi również dwie dodatkowe pary popołudniowych kursów na trasie Łódź – Pabianice.

Oferta PKP Intercity zostanie wzbogacona o pociąg IC „Łużyce” relacji Warszawa – Łódź – Pabianice – Wrocław – Zgorzelec. Na granicy polsko-niemieckiej znajdziemy się w niecałe 5 godzin.
Trasa pociągu IC „Słowacki” z Wrocławia przez Pabianice do Białegostoku, zostanie wydłużona do Ełku. Podróż na trasie Pabianice – Ełk potrwa niespełna 6,5 godziny.
Wydłużona zostanie również relacja pociągu IC „Konopnicka”. Pociąg kursujący dotychczas na trasie Wrocław – Pabianice – Warszawa, od 12 grudnia będzie dojeżdżał dalej, aż do Lublina. Na wydłużonym odcinku trasy zatrzyma się m.in. w Otwocku, Puławach i Nałęczowie. Z Pabianic do Lublina dojedziemy w 4 godziny.
Z oferty połączeń PKP Intercity przez Pabianice zniknie natomiast nocny pociąg „Karkonosze”.

Ważna zmiana dotyczy oferty POLREGIO. Trzy pary pociągów kursujące dotąd na trasie Poznań – Ostrów Wlkp. – Pabianice – Łódź zostaną wydłużone do Warszawy, dzięki czemu jeszcze bardziej zwiększy się liczba kursów do stolicy. Pociągi POLREGIO odjadą z Pabianic do Warszawy o 7:35, 9:37 i 18:28. Umożliwią m.in. bezpośredni dojazd do Grodziska Mazowieckiego, gdzie z kolei nie zatrzymują się pociągi Intercity jadące z Pabianic do Warszawy. Łącznie z pociągami Intercity, pasażerowie będą mieli do dyspozycji 9 par kursów dziennie między Warszawą a Pabianicami.
Kolejna zmiana w ofercie POLREGIO dotyczy przejęcia od Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej obsługi dwóch par połączeń do Ostrowa Wielkopolskiego.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna zaproponuje pasażerom piątkowy i niedzielny kurs na trasie Poznań – Pabianice – Łódź Fabryczna. Kurs na trasie Pabianice – Poznań potrwa 2 godziny i 39 minut. Jak informuje przewoźnik, dzięki nawiązaniu współpracy z poznańskim ZTM, bilety kolejowe ŁKA będą honorowane przez 45 minut w poznańskiej komunikacji miejskiej.
Dotychczasowe kursy ŁKA do Ostrowa Wielkopolskiego od 12 grudnia będzie natomiast obsługiwać POLREGIO.
Zmieni się także lokalna oferta przewoźnika. Zostanie uruchomione nowe, wieczorne przyspieszone połączenie relacji Sieradz – Łódź Widzew przez Pabianice i Łódź Kaliską oraz jeden popołudniowy pociąg z Łodzi do Sieradza.
W godzinach szczytu popołudniowego będą uruchomione dodatkowe dwie pary pociągów z Łodzi do Pabianic. Pierwszy z nich odjedzie o 14:04 z Łodzi Fabrycznej i dotrze do Pabianic o 14:45. Drugi będzie kursował od 10 stycznia. Rozpocznie kurs o 15:25 w Łodzi Widzewie i po 25 minutach dotrze do Pabianic. Obydwa te pociągi pominą Łódź Kaliską. Stacja jest w przebudowie, więc kursowanie wszystkich pociągów ŁKA jest wydłużone do Łodzi Widzewa lub jeszcze dalej, do Łodzi Fabrycznej. Pociąg ŁKA o 6:10 będzie natomiast kursował do Zgierza, a ten z 7:14 do Łowicza.

Koleje Wielkopolskie będą uruchamiać jeden kurs w piątki i niedziele na trasie Łódź Fabryczna – Pabianice – Poznań Główny. Z Pabianic będzie odjeżdżał do Poznania o 18:52.


Rozkład jazdy pociągów ze stacji Pabianice ważny od 12 grudnia 2021 r. do 12 marca 2022 znajdziesz TUTAJ.

 

Informacje na temat aktualnego rozkładu jazdy pociągów są dostępne na stacjach i przystankach, w internecie na portalpasazera.plrozkład-pkp.pl oraz w aplikacjach mobilnych Portal Pasażera i Rozkład-PKP. Na stacjach i przystankach informacje o odjazdach i przyjazdach pociągów wyświetlane także na tablicach elektronicznych oraz przekazywane są podróżnym w formie komunikatów głosowych.