FAKTY

Kolejne boisko powstanie w mieście. Dlaczego nie basen?

Za ok. 3 mln zł ma powstać siódme miejskie boisko. Gdzie? Na terenie MOSIR przy ul. Grota Roweckiego, między halą tenisową, a głównym boiskiem.

Zadanie ma zostać zrealizowane w 2022 roku. Miasto liczy na dofinansowanie z ministerialnego programu dotyczącego obiektów sportowych, a jeśli się w grę wchodzi wdrożenie alternatywnego planu finansowego, o którym prezydent Grzegorz Mackiewicz na razie mówić nie chce.

Koncepcja przewiduje budowę boiska piłkarskiego o wymiarach 104×68 metrów, o nawierzchni ze sztucznej trawy, systemem drenażu, oświetleniem wraz z budynkiem technicznym, infrastrukturą towarzyszącą (wiaty, piłkochwyty) oraz parkingiem na 21 miejsc. Możliwe, że obiekt zostanie zadaszony (hala pneumatyczna).

Na najbliższej sesji (w połowie sierpnia) prezydent zaproponuje radnym wprowadzenie do budżetu 45 tys. zł na  projekt, który ma być gotowy na początku przyszłego roku.

Lokalizację boiska zaakceptowali przedstawiciele klubów sportowych – Jacek Zarzycki reprezentujący MUKS Włókniarz Pabianice (na zdjęciu obok prezydenta) i Dariusz Kopa ze strony Pabianickiego Towarzystwa Cyklistów.

Ustalono, że z boiska będą mogły korzystać zarówno drużyny Włókniarza, jak i PTC w wymiarze adekwatnym m.in. do ilości grup oraz potrzeb i konieczności korzystania z tego typu boiska w danym okresie czasu.

Ponadto MOSiR – jako zarządca- będzie przeznaczał cześć godzin pod najem komercyjny w celu uzyskania przychodu na odpowiednie utrzymanie boiska.

Na terenie MOSiR znajdują się trzy boiska i tyle samo na terenie PTC.  Dlaczego zamiast kolejnego boiska władze nie myślą o nowoczesnym basenie, na który z utęsknieniem czekają pabianiczanie?

Potrzebne na ten cel są dużo większe pieniądze, rzędu 40 milionów złotych – zaznaczył prezydent Grzegorz Mackiewicz.