FAKTY

Kolejni nietrzeźwi za kółkiem i na dwóch kółkach. Posypały się mandaty

Policjanci z pabianickiej drogówki ukarali 32-letniego kierowcę citroena mandatem w wysokości 1500 złotych. Mężczyzna wyprzedzał na przejściu dla pieszych inny pojazd. Na sprawcę wykroczenia policjanci nałożyli także 10 punktów karnych. Nieodpowiedzialnie zachował się też rowerzysta.

Mandatem karnym kredytowanym w kwocie 1500 złotych zakończyła się interwencja pabianickich policjantów na ulicy Świetlickiego przy ulicy Bugaj. To w tym miejscu 6 lipca 2022 roku, około 10:50 funkcjonariusze zauważyli kierowcę citroena, który wyprzedził inny prawidłowo jadący samochód na oznakowanym przejściu dla pieszych. Reakcja policjantów na tak niebezpieczną sytuację mogła być tylko jedna.

Mundurowi zatrzymali, lekceważącego przepisy ruchu drogowego mężczyznę i poinformowali go o konsekwencjach za popełnione wykroczenie. Okazało się, że 32-letni mieszkaniec gminy Dłutów był pijany. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy. Za wykroczenie kierowca otrzymał mandat w wysokości 1.500 złotych oraz 10 punktów karnych.

Równie nieodpowiedzialnie zachował się kierowca jednośladu, który o godzinie 7.40 został zatrzymany do kontroli na ulicy 20-go Stycznia w Pabianicach. 37- latek kierował rowerem mając w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu. Pabianiczanin został ukarany mandatem karnym w wysokości 2.500 złotych.

Wyprzedzanie lub omijanie innego pojazdu na lub tuż przed przejściem dla pieszych, to jedno z najpoważniejszych naruszeń przepisów ruchu drogowego. Te niebezpieczne manewry często prowadzą do tragicznych w skutkach wypadków, w których ofiarami są przede wszystkim piesi. Apelujemy o bezwzględne respektowanie podstawowych norm bezpieczeństwa na drodze – przypomina podkom. Ilona Sidorko z pabianickiej KPP.

(Źródło: KPP Pabianice)