FAKTY

Sporo kłopotów po pijackiej szarży

22-latek kierujący volkswagenem wjechał w ogrodzenie Szkoły Podstawowej w Dłutowie. Miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna już stracił prawo jazdy. Odpowie również za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

17 marca przed północą dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Głównej 9 w Dłutowie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że 22-letni kierujący volkswagenem stracił panowanie nad samochodem i wjechał w ogrodzenie szkoły. W wyniku tego zdarzenia uszkodzone zostały również bariery energochłonne i słup telekomunikacyjny. Od mężczyzny czuć było alkohol. Badanie wykazało że mieszkaniec powiatu pabianickiego miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Nieodpowiedzialnemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny samochodu. Mężczyzna podróżował z 23-letnim pasażerem, który w wyniku tego zdarzenia doznał lekkich obrażeń. Obaj zostali przewiezieni przez Zespół Ratownictwa Medycznego do pabianickiego szpitala.

22-latek odpowie za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata. Obligatoryjne zasądzane jest również od sprawców świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Nietrzeźwi kierujący są przyczyną wielu tragedii na drodze. Wsiadanie za kierownicę po alkoholu to brak odpowiedzialności. Jeszcze bardziej niezrozumiałe jest świadome podróżowanie z taką osobą i pozwolenie jej na prowadzenie pojazdu.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą – mówi sierż. szt. Agnieszka Jachimek.

(Źródło: KPP Pabianice)