FAKTY

Kto chętny na przyłącze gazowe? Zbierają deklaracje

Mniej trującego dymu z kominów domków jednorodzinnych.

Urząd Miejski chce, by przy okazji przebudowy drogi wojewódzkiej 485 położyć sieć gazową w ul. Jutrzkowickiej. Rozmowy z Polską Spółką Gazownictwa w Łodzi trwają od ubiegłego roku. Odbyło się kilka spotkań w tej sprawie.

Sieć gazowa zasilałaby ul. Jutrzkowicką z przyległymi ulicami na terenie miasta oraz nieruchomości położone w południowej części gminy Pabianice. Wczoraj w ratuszu przy udziale przedstawicieli Zarządu Dróg Wojewódzkich, gazowni i elektrowni oraz wykonawcy robót i pracowni projektowej omawiano konkretne możliwości techniczne i warunki realizacji tej inwestycji.

– Zależy nam, żeby w przebudowywanej właśnie drodze od razu doprowadzić infrastrukturę techniczną pod ziemią, ponieważ nie będzie to możliwe w okresie gwarancyjnym przez dziesięć lat po wykonaniu inwestycji. Tym bardziej zachęcamy mieszkańców, żeby rozważyli zmianę ogrzewania – wyjaśnia wiceprezydent Marek Gryglewski.

Wydział Ochrony Środowiska UM czeka na zgłoszenia właścicieli nieruchomości zainteresowanych przyłączeniem do sieci gazowej. Po więcej informacji można zadzwonić pod numer 42 22-54-628, wysłać maila z pytaniem (wos@um.pabianice.pl) lub przyjść do wydziału przy ul. św. Jana 4.

– W ciągu tygodnia chcemy zebrać listę osób zainteresowanych przyłączeniem, żeby przekazać ją gazowni. Potem planujemy spotkania z udziałem przedstawiciela PSG, który pomoże przy wypełnianiu wniosków – mówi Agnieszka Pietrowska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska.


2 komentarze do “Kto chętny na przyłącze gazowe? Zbierają deklaracje

  1. A dlaczego w ogóle gaz, wodę prowadzić pod ulica?????? Nie lepiej pod chodnikiem. płyty w razie awarii się zdejmuje , usuwa awarię i układa płyty ponownie. A tak prucie ulicy, wykopy, korki i później kładzenie prowizorycznych płyt dziurawców które latami imitują asfalt (tak jak na bugaju po pracach wodociągowych!) myślenie boli?

  2. Jak zrobią pod asfaltem to więcej kasy wyciągną. O to chodzi, by nie było łatwo tylko drogo. Projektant wie co robi i za co kasę bierze. Nie wiadomo co jeszcze jest pod chodnikami. .

Comments are closed.