FAKTY

LIVE ze Starego Rynku [AKTUALIZACJA: VIDEO]

W środę polemika koło pomnika. Zanim podjadą buldożery, a teren wyrówna walec.

Przedstawiciele różnych środowisk spotkają się przy pomniku Bojowników o Wyzwolenie Społeczne i Narodowe. Ma on zniknąć z przestrzeni publicznej na mocy tzw. ustawy dekomunizacyjnej. Ratusz szuka wykonawcy prac rozbiórkowych.

Zdecydowanym zwolennikiem niszczenia pamiątek po komunie jest nauczyciel historii Dariusz Jakóbek, którego zaprosiliśmy przed monument. Dyskutował będzie z przedstawicielem SLD oraz z Adamem Śmiechem, narodowym demokratą i publicystą z Pabianic. Niedawno próbował on ocalić choć część z napisem „Grunwald – Berlin”. SLD ostatnio powiadomiło prokuraturę o tym, że wg nich konserwator zabytków, wykreślając obiekt z ewidencji zabytków, mógł złamać prawo.

Zetrą się zatem różne punkty widzenia. Gorącą dyskusję będziemy transmitować na żywo na naszym profilu FB, 16 maja (środa), o godz. 19.30. 

Zaproszenia przed pomnik nie przyjął prezydent Grzegorz Mackiewicz, tłumacząc, że “dyskusja na ten temat jest ze strony Urzędu Miejskiego bezprzedmiotowa, ponieważ samorząd tylko i wyłącznie realizuje wymóg ustawy dekomunizacyjnej. Jako wykonawca ustawy ma obowiązek usunąć pomnik i robi to, respektując wszystkie przepisy, które dotyczą tego obiektu”.

Zapraszamy na nasz profil FB.

[AKTUALIZACJA]: Z powodu niesprzyjającej pogody, plenerowa konfrontacja została przełożona na przyszły tydzień.
[AKTUALIZACJA 2]: Poniżej video z przebiegu:

Konfrontacja pod pomnikiem.

Konfrontacja pod pomnikiem. (https://pabianice.tv/live-ze-starego-rynku/)Od lewej:Adam Śmiech – narodowy demokrata, publicystaDarek Jakóbek – nauczyciel historiiAleksandra Stasiak – wiceprzewodnicząca Sojusz Lewicy Demokratycznej w Pabianicach

Opublikowany przez pabianice.tv 23 maja 2018


5 komentarzy do “LIVE ze Starego Rynku [AKTUALIZACJA: VIDEO]

  1. Grzesiu co tak chowasz głowę w piasek ? Tak broniłeś pomnika i przeciągałeś w czasie swoje działania. Teraz raptem nie masz nic do powiedzenia ?
    Co do respektowania przepisów prawa to też Grzechu nie przesadzaj. DO końca marca miałeś wyburzyć to cudo, czego nie zrobiłeś. Nie dostaniesz zatem zwrotu kosztów wyburzenia z budżetu państwa. Czyli wtopa na 200 tyś
    Oj będzie bolało :)

  2. Tez sie dziwę, ze nie chce sie ustosunkowac. Nagle jest ślepym wykonawcą prawa pisowego. Warto to zapamiętac.

  3. Czy przedstawiciele SLD będzie Pan Marek Gryglewski ? Dobrze wypada w transmisjach live ? Widać było na Waszym portalu ostatnio :)

  4. Panu Jakóbek za kilka lat będzie potępiać zburzenie Pomnika, jak się koniunktura polityczna zmieni. Za Komuny by ganił ,,faszystów” z endecji od Dmowskiego, dziś jest ,,wybitnym piłsudczykowcem walczącym z komuną”. Konfitury, konfitury…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *