FAKTY

Po kolejnym przetargu. Plac Starego Rynku za 5 mln zł dalej w sferze marzeń [AKTUALIZACJA]

Trzeci przetarg na przebudowę placu Starego Rynku zakończony. Propozycje znacznie przekraczają kwotę przeznaczoną na realizację inwestycji, czyli 5 mln zł, w tym 4,5 mlna z programu Polski Ład.

Termin składania ofert w ostatnim podejściu przedłużono o kilka dni, czyli do dziś, 26 lipca. Przypomnijmy, przy dwóch pierwszych przetargach zgłaszała się jedna (ta sama firma Remondis). Teraz do Remondisu doszło przedsiębiorstwo Steinbudex-J.M. ze Świdnicy. Pierwszy z wymienionych podmiotów jest gotów zmodernizować pabianicki plac za 7 676 430,00 zł, drugi za 8 375 785,74 zł.

Remondis wobec drugiego przetargu (już z ograniczonym zakresem prac) spuścił z tonu o blisko 300 tys. zł, ale to wciąż dużo więcej niż środki na ten cel. TUTAJ dokumentacja przetargowa.

Podpisanie umowy z potencjalnym wykonawcą zapowiadano na ok. 17 sierpnia. Termin realizacji określono na 18 miesięcy, w tym 4 miesiące na wyburzenie pomnika Bojowników o Wyzwolenie Społeczne i Narodowe. Zgodnie z decyzją wojewody trzeba go usunąć w tym roku (do 14 grudnia). Przebudowa płyty rynku z przyległościami powinna być zakończona pod koniec 2023 r. Temat jest otwarty, ostatni przetarg najprawdopodobniej zostanie unieważniony.

[AKTUALIZACJA] Postępowanie zostało unieważnione, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Urządzamy Stary Rynek. Wieże kwiatowe, roślinny mural i inne pomysły pabianiczan