FAKTY

Nazwali kandydata na burmistrza kryptogejem. Dziś przegrali w sądzie [VIDEO]

Były pabianicki wicestarosta Robert Jakubowski, burmistrz Konstantynowa Łódzkiego, ma powód do satysfakcji. Dziś w Sądzie Rejonowym w Pabianicach wygrał proces o zniesławienie.

Trzy lata temu podczas kampanii wyborczej w anonimowej gazetce ukazał się paszkwil. Znalazły się w nim określenia, które mogły zdyskredytować kandydata w oczach opinii publicznej. – To był bezpardonowy atak, świadczący o zdziczeniu obyczajów – powiedział dziś Robert Jakubowski w krótkim wystąpieniu na gorąco, które zamieścił na swoim profilu FB. Poinformował także, że w najbliższym czasie opublikuje szczegółowy komunikat.

Skazane zostały dwie osoby. Mają zapłacić po 10 tys. zł grzywny, po 5 tys. zł nawiązki na rzecz Domu Dziecka w Porszewicach oraz przeprosić zniesławionego na łamach lokalnej gazety. Wyrok nie jest prawomocny.

– Moje podejrzenia potwierdziły się, ale na razie nic więcej nie powiem – usłyszeliśmy od burmistrza.

Jak to było?

W anonimowej gazetce „Głos Konstantynowa” pojawiła się seria niewybrednych artykułów, m.in. „Kryptogej, Alkoholik i Talib chcą rządzić”. Robert Jakubowski powiadomił policję, która w sprawie zniesławiających publikacji rozpoczęła śledztwo. Podczas konferencji prasowej (na zdjęciu) Jakubowski nazwał kampanię przeciwko sobie brudną i niegodziwą. (Więcej TUTAJ)

Prokuratura ustaliła podejrzanych, następnie rozpoczął się proces.

Niżej dzisiejsze wystąpienie burmistrza Roberta Jakubowskiego:

Tagi: